Урок-екскурсія «Ярина – місце сакральної сили»

Урок-екскурсія «Ярина – місце сакральної сили»

Сьогодні, 15 червня, біля каплички «Ярина» урок-екскурсія «Ярина – місце сакральної сили», який підготувала і провела старша наукова співробітниця музею Марія Добрянська. Вона розповіла про історію виникнення святого місця поблизу Нагуєвич. Цитуючи книгу «Ярина» Анізії Онищак вона розповіла, що на місці каплички декілька разів з’являлася Божа Мати. Першу з’яву описали, але вона десь загубилася. Друга з’ява Богородиці була 1819 року. Тут була криничка маленька. Діти, що пасли корів, побігли напитися води. Над криницею була велика ясність. В тій ясності щось стояло. Діти зо страху повтікали, погнали худобу додому і розповіли дорослим. Старші люди зібралися – і до лісу. В тій ясності стояла Мати Божа з Ісусом на руках. Вони впали на коліна – ясність зникла. Розказали селянам і священику. Тоді громада вирішила копати криницю. Натрапили на камінь, сікли його. З-під каменю – вода стрілою. Викопали рів на спад. Підмурували. Перебудували каплицю на більшу. І криницю взяли під одну покрівлю. Люди приїжджали сюди по воду. Пили, вмивалися, виздоровлювали на очі та на всякі недуги.

Лісова стежка Франка пролягає на відстані 1 км від джерела «Ярина», яке вважається духовним центром Нагуєвичів. Тут стояв могутній столітній дуб, а також тут, за легендою, перед маленькою дівчинкою з’явилась Богородиця.

У 1913 році Іван Франко відвідав це місце для лікування своїх хворих рук. Люди приїжджають сюди, щоб взяти воду з джерела, омитися нею та взяти з собою, тому що вважають, що вона має цілющі властивості і допомагає при багатьох фізичних та духовних недугах. Місцеві жителі повідомляють, що до каплички та джерела приходить багато людей з навколишніх сіл, а також з міст Дрогобич та Борислав.

Опісля діти зайшли в капличка, помолилися за здоров’я наших військових, мир в Україні та скуштували чудодійну воду з криниці.