Зустріч-диспут «День літнього сонцестояння. Історія і традиції»

Зустріч-диспут «День літнього сонцестояння. Історія і традиції»

Сонцестояння — особливе явище, яким здавна люди насолоджувалися. За рік Земля переживає дві такі події — взимку і влітку. 2023 року найдовший день і найкоротша ніч року українцям слід очікувати в середу, 21 червня о 17:57 за київським часом. Саме в цей момент центр Сонця буде проходити через найпівнічнішу точку екліптики (точка літнього сонцестояння). День літнього сонцестояння вважався серед наших предків особливо містичним і таким, який відрізняється від інших сильною енергетикою. Навіть сьогодні езотерики стверджують, що в цю дату краще вставати на заході сонця, коли енергетика перебуває на найвищому рівні. Також в цей період можна загадувати бажання, які обов’язково збудуться.

Сьогодні бориславська малеча, яка навідалась до Батьківської садиби мала можливість у доступній, ігровій формі дізнатись про день літнього сонцестояння як природнє явище, про традиції і звичаї наших пращурів, пов’язані з цим днем. Захід підготувала та провела заступник директора ДІКЗ “Нагуєвичі” з наукової роботи Лілія Хміль. 

День літнього сонцестояння в українських традиціях пов’язаний із посівним циклом та дохристиянськими віруваннями. У цей день фактично відбувалася пауза у сільськогосподарських роботах, що дозволяло присвятити час збиранню цілющих трав та купанню. Традиційні вірування пов’язують день сонцестояння із водою та вогнем, тому, крім купань, які начебто очищують душу, також було заведено палити багаття, плести вінки та водити хороводи.

Крім того, люди намагалися встати вдосвіта, аби вмитися нічною росою, яка начебто допомагала зберегти молодість, та зустріти схід сонця і зарядитися його літньою силою.