Благодійна музейно-мистецька академія «Все буде Франкова Україна!». День другий – ДІКЗ «Нагуєвичі»
27 травня, благодійна музейно-мистецька академія «Все буде Франкова Україна!» до 106-х роковин смерті Івана Франка, на підтримку Збройних Сил України продовжила свою роботу вже на малій батьківщині великого Каменяра, в його рідному селі – Нагуєвичі.
Хвилиною мовчання присутні вшанували наших героїв, які поклали своє життя у війні з російським агресором. А присутніми цього дня були, і жителі міста Дрогобича та навколишніх сіл, мешканці, які тимчасово переселені зі східних областей, учні навчальних закладів, наші військовослужбовці, депутати Верховної, обласної, районної та місцевої рад.
Директор Державного історико-культурного заповідника «Нагуєвичі» Богдан Лазорак, який модерував цю академію на самому початку зазначив, що в першу чергу це є музейно-мистецький захід, без жодного владно-політичного підґрунтя.
Тому ті, хто сьогодні виступав на заході – це внук Петра Франка, правнук Івана Франка Петро Галущак, директор меморіально-пошукового центру «Доля» Святослав Шеремета, керівники навчальних закладів Дрогобича: проректор Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка , професор Микола Пантюк, директор Дрогобицького музичного фахового коледжу ім. Василя Барвінського Юрій Чумак та директор Дрогобицького фахового коледжу нафти і газу Юрій Хомош та інші.
Але, безперечно, най-найголовнішим на сьогоднішній день є здоров’я усіх наших воїнів, в тому числі й працівника нашого музею, пораненого на фронті Володимира Войнова. Парох села Нагуєвичі о. Андрій Безушко вручив йому відзнаку за жертовність. А всі працівники музею бажаєють йому якомога скорішого одужання.
Опісля уривки з п’єси «Таїна буття» про життя Івана Франка і Ольги Хоружинської прочитали заслужені артисти України актори Київського академічного драматичного театру на Подолі Лариса Трояновська та В’ячеслав Довженко.
Професіоналізм Дрогобицького музичного фахового коледжу ім. Василя Барвінського оцінили усі присутні, адже їх благодійний концерт «А набігла у нас з москалями війна…» неодноразово переривався аплодисментами. Золоті голоси Дрогобиччини Андрія Боженського та Наталії Цигилик-Чумак під акомпонимент Вікторії Чумак та оркестру духових інструментів цього коледжу.
Цікавою для цінителів мистецтва була виставка-перезентація доктора історичних наук, професора Володимира Александровича «Почаївська чудотворна ікона Божої Матері XVIII століття зцілителька від сліпоти та визволителька полонених», яка була знайдена у церкві села Сторона та відреставрована. У свою чергу лауреат Міжнародної премії ім. Івана Франка 2021 року, доктор історичних наук, професор Леонід Тимошенко доповнив презентацію фактами про дрогобицькі церкви того періоду.
На завершення у конференц-залі ДІКЗ «Нагуєвичі» відбулася прем’єра фільму «Там город преславний Дрогобич лежить…», в якому показано місця юності Івана Франка. Над цим фільмом працювали аспірант історичного факультету ДДПУ ім. І. Франка Назарій Юрчишин та керівник Дрогобицького Інтернет-телебачення Сергій Матійко. Музику написав дрогобицький композитор Василь Сторонський.
Всі бажаючі відвідали благодійну авторську екскурсія садибою Івана Франка, яку провела легендарна і найстарша хранителька садиби Івана Франка в Нагуєвичах, кавалерка ордену святого архистратига Михаїла І-го ступеня Марія Шутко.
Останні коментарі