Презентація рукописної «Золотої книги» 1825-1912 рр. нормальної школи оо. Василіан в Дрогобичі

Презентація рукописної «Золотої книги» 1825-1912 рр. нормальної школи оо. Василіан в Дрогобичі

26 травня розпочалася благодійна музейно-мистецька академія «Все буде Франкова Україна!». Відкрилася вона в Палаці Мистецтв музею «Дрогобиччина» презентацією рукописної «Золотої книги» 1825-1912 рр. нормальної школи оо. Василіан в Дрогобичі. З унікальною книгою, яка зберігається у фондах Державного історико-культурного заповідника «Нагуєвичі» сьогодні змогли ознайомитися справжні цінителі історії Дрогобиччини, що завітали на цю презентацію.

Завідувачка відділу європейського мистецтва Надія Кікта, яка сьогодні прекрасно модерувала презентацію запросила до слова дослідників, які досконально вивчали та перекладали цю історичну цінність не тільки нашого краю, але й всієї України. Старша наукова співробітниця літературно-меморіального музею І. Франка в Нагуєвичах, магістр педагогічної освіти Тетяна Лазорак у своєму музейному дослідженні: «Franko Johann – взірцевий і пильний учень» розповіла про цікаві факти, які учні удостоювалися такої честі бути записаними до цієї золотої книги. Цікавий факт, що записи велися на трьох мовах – спочатку на німецькій, потім на польській, а в кінці на українській.

Директор ДІКЗ «Нагуєвичі», кандидат історичних наук, доцент Богдан Лазорак розповів про те яким чином цей унікальний документ дійшов до нашого часу, незважаючи через жорсткий контроль радянської, КДБ-шної системи.