День знань в ДІКЗ «Нагуєвичі»

День знань в ДІКЗ «Нагуєвичі»

1 вересня 2022 року – особливий день. Це не просто День знань, кожен, хто відпускає сьогодні дитину до школи, переживає неймовірні емоції. Це – і радість, і страх водночас, Новий навчальний рік розпочнеться у неспокійний час, коли в нашій країні триває війна, розв’язана московією. Війна зіпсувала наші плани, знищила сотні сіл і міст, забрала життя українським дітям, які ніколи не повернуться у свої класи, не сядуть за свої парти. І окупант обов’язково отримає за це відплату.

Та ми сьогодні не повинні забувати, що наші діти варті найкращого! То ж цьогоріч, свято знань в рідному селі Івана Франка розпочалося в місці, де він жив і творив, писав свої перші твори – на території Державного історико-культурного заповідника «Нагуєвичі». Урочиста лінійка розпочалась з хвилини мовчання, в пам’ять за полеглими нашими героями у війні з московським агресором. Опісля, кращі учні школи поклали квіти до пам’ятника великому Каменяреві поблизу Літературно-меморіального музею.

Отці Андрій Безушко та Іван Коба провели спільну молитву за здоров’я наших воїнів, завдяки яким маємо можливість провести це свято, за успішне навчання наших дітей. Звертаючись до учнів о. Андрій сказав: «Заберіть всю мудрість, яку мають ваші вчителі і використовуйте у розвитку нашої держави, зокрема тепер, навчаючись у нашій школі. Хай Бог береже вас і опікується вами на життєвих шляхах».

Директор навчального закладу Тарас Чапля у своєму виступі сказав: «Дякуючи Збройним Силам України ми отримали можливість працювати в звичайному режимі, тобто розпочати свої уроки в очній формі навчання і здобувати знання».

Також з вітальним словом до учнів школи звернулася староста села Нагуєвичі Леся Гром, вона побажала учням успіхів у навчанні та закінчити навчальний рік вже у мирний час, перемогою нашої рідної України.

Першокласники, одягнені в прекрасні вишиванки та з прапорцями України в руках, в свою чергу пообіцяли, що будуть гарно вчитися, а висловили свої прагнення гарними віршиками, які вони підготували до свята знань.

Учні одинадцятого класу, для яких – це останній перший дзвоник у їхньому житті здивували учасників свята, коли в небо над оселею Івана Франка та рідними Нагуєвичами злетів жовто-блакитний прапор нашої з вами України.