ДІКЗ «Нагуєвичі» відвідав Президент Ченстохова Кшиштоф Матиящик

ДІКЗ «Нагуєвичі» відвідав Президент Ченстохова Кшиштоф Матиящик

Цієї неділі музей Івана Франка в Нагуєвичах відвідав Президент польського міста Ченстохова Кшиштоф Матиящик. Перебуваючи з робочим візитом в Україні, разом з невеликою делегацією освітян міста він не міг не відвідати батьківську оселю українського генія – Івана Франка. Під час зустрічі з директором Державного історико-культурного заповідника «Нагуєвичі» Богданом Лазораком вони обговорили плани майбутньої співпраці між заповідником і містом Ченстохова та можливі спільні проєкти, адже в музею є величезний досвід роботи в цьому напрямку. Так, до прикладу, завдяки спільній роботі з Колегіумом Вітелона Державного університету в Легниці нещодавно вийшла у світ унікальне видання книги «Дрогобич і дрогобицька земля у 1914-1919 рр. Дослідження історії міста та регіону» і готується видання нової спільної праці.

Кшиштоф Матиящик оглянув садибу Івана Франка, навіть «відчув», якою не легкою була робота Якова Франка у його кузні, спробувавши кілька разів вдарити молотом, який належав батькові І. Франка.

В Літературно-меморіальному музеї поважні гості послухали цікаву та змістовну розповідь Богдана Лазорака про нашого Каменяра та відвідали діючу експозицію «Сакральні скарби Франкового краю XVI – початку ХХ ст.», виставку «Ольга Лепка-Ястремська: золотий оперний голос Франкової Каліфорнії» та «Дивнії перли книжкової культури Івана Франка» – виставка стародруків і раритетів з колекції музейного дару Любомира Сікори.

А на завершення свого візиту до музею, Президент Ченстохова висловив впевненість, що ця зустріч не є останньою, а подальші наші взаємини матимуть успішний розвиток.

Слід сказати, що місто Ченстохова розміщене в Сілезькому воєводстві, на річці Варта, приблизно сто кілометрів на північний захід від Кракова. В ньому працюють такі музеї, як: Ченстоховська ратуша, Галерея Живопису і Скульптури, Будинок поезії, Музей Халіни Посвятовської, Музей історії залізниці на вокзалі Ченстохова-Страдом, Музей видобутку залізної руди, єдиний в Польщі, Етнографічний павільйон, Обсерваторія-планетарій.

Місто знамените насамперед чудотворною Ченстоховською іконою Божої Матері, що зберігається з 1382 року в Ясногорському монастирі. Оборона Ясногорського монастиря в ході польсько-шведської війни XVII століття описується в романі Генріка Сенкевича «Потоп». Через все місто, із Старого міста до Ясної гори зі сходу на захід проходить головна вулиця: прямий бульвар, який називається Алея Пресвятої Діви Марії.