Міжнародний День захисту дітей в музеї Івана Франка в Нагуєвичах

Міжнародний День захисту дітей в музеї Івана Франка в Нагуєвичах

Щороку в перший день літа увесь світ спиняється на мить, аби згадати, як важливо у всьому цьому хаосі дбати про комфорт та безпеку дітей. Цьогоріч для України це не один день, а вже кілька місяців захисту не лише кордонів, а й найцінніших – наших дітей, які є майбутнім країни. В Державному історико-культурному заповіднику відбувся цілий ряд заходів, присвячених Міжнародному Дню захисту дітей.

Так, учні Стебницької гімназії №11 провели конкурс «Малюнок на асфальті», Нагуєвицької середньої загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. ім. І. Франка – урок читання біля Літературно-меморіального музею Івана Франка. Бібліограф ДІКЗ «Нагуєвичі» Назарій Юрчишин провів цікаві лекції про життя й творчість Каменяра для маленьких і допитливих гостей з Дрогобицького ліцею №1, навчальних закладів Борислава, Самбора, Івано-Франківська та Львова.

Приємно було бачити, що багато дітей слухали і навіть записували на відео розповіді екскурсоводів – наукових співробітників музею Марії Шутко, Любові Плюйко, Марії Добрянської, щоб потім показати вдома батькам та друзям, поділитися з ними враженнями від побаченого на батьківщині Івана Франка.

А ще маленьким відвідувачам, які навчаються в музичній школі була надана можливість зіграти на фортепіано виготовлене початку ХХ століття і яке належало оперній співачці Ользі Ястремській-Лепкій.

На цьому інструменті виконувались твори багатьох композиторів, але, напевно, вперше на ньому було виконано Гімн України!!!

Можна з впевненістю сказати, що з такими патріотичними дітьми нас не здолає жоден ворог. Україна – була, Україна – є, Україна – буде!