«Дон Кіхот Сервантеса в українському образотворчому мистецтві». Доповідь доктора філологічних наук , професора Олександра Пронкевича

«Дон Кіхот Сервантеса в українському образотворчому мистецтві». Доповідь доктора філологічних наук , професора Олександра Пронкевича

Вічні образи – Прометей, Фауст, Гамлет, Дон Кіхот. Кожен із них уособлює певний комплекс людських характерів. Образ Дон Кіхота в творі Сервантеса, наступні покоління композиторів, художників, а згодом і кінематографів відображали у своїй творчості. Власне з доповіддю «Дон Кіхот Сервантеса в українському образотворчому мистецтві» сьогодні в конференц залі Літературно-меморіального музею Івана Франка в Нагуєвичах виступив професор літератури, доктор філологічних наук, завідувач кафедри філології УКУ Олександр Пронкевич.

Захоплююча та емоційна розповідь про художні твори українських художників, які зображували героїв твору Сервантеса сподобалась усім присутнім, як студентам, так і хранителям музею. Кожен із художників бачив образ Дон Кіхота по своєму. Серед тих, хто звертався до цієї теми в першу чергу це український живописець, графік, мозаїст, театральний декоратор Борис Крюков, який до 1941 року працював художником в Київському театрі опери і балету, потім до 1943 року у Львові, а згодом змушений переїхати до Кракова потім до  невеличкого австрійського містечка Гмундена. Вже в 1948 році емігрував до Буенос-Айреса, де ілюстрував біля 500 книг: Тараса Шевченка, Івана Франка, Сервантеса, Бориса Грінченка, Івана Ле, Петра Панча та багатьох інших українських та зарубіжних письменників.

Також Олександр Пронкевич розповів про відображення Дон Кіхота і в роботах Сергія Пояркова, Ігоря Цикури, Леоніда Ковриги, Андрія та Данила Антонюківих.

Наукові працівники музею також для всіх гостей провели цікаву екскурсію в садибі Івана Франка.

Довідково.

Доктор філологічних наук, професора Олександр Пронкевич досліджує історію іспанської літератури й теорію літератури. У 1991 р. успішно захистив кандидатську дисертацію з романського мовознавства, у 2009 р. – докторську дисертацію «Проблема національної ідентичності в іспанській літературі доби модернізму». З 2013 р. є професором кафедри романо-германської філології.

Професор Олександр Пронкевич – випускник Програми імені Фулбрайта, США, стипендіат уряду Іспанії та запрошений професор Університету Монклер, США. Автор дев’яти книг і 150-ти статей, редактор низки колективних монографій із питань теорії літератури та іспанської філології. Є членом редколегій наукових журналів і координатором проєктів міжнародної співпраці з університетами Німеччини, Польщі, Іспанії та Італії.

За видатні успіхи в науковій підготовці студентської молоді й розвиток національної освіти України нагороджений знаком «Відмінник освіти України», срібною медаллю «Петро Могила» Національного університету «Києво-Могилянська академія», знаком «Петро Могила» Міністерства освіти і науки України, Почесною грамотою Кабінету Міністрів України, знаком «За наукові та освітні досягнення» і грамотою Верховної Ради України «За заслуги перед українським народом». Має звання «Городянин року» в номінації «Освіта і наука». Одержав медаль «Срібний равлик» Львівського книжкового форуму за найкращий підручник.