В ДІКЗ «Нагуєвичі» посадили сакуру, привезену із Закарпаття

В ДІКЗ «Нагуєвичі» посадили сакуру, привезену із Закарпаття

Вчора, 16 листопада, Державний історико-культурний заповідник «Нагуєвичі» відвідали учні Ужгородського ліцею «Лідер». Але не з порожніми руками. За дорученням доктора філософських наук, професора Ужгородського національного університету, Президента туристичної організації «Закарпаття» Федора Шандора вони привезли саджанець сакури.

Федір Шандор – нині військовий ЗСУ, вступив до лав територіальної оборони з перших днів війни, став відомим завдяки фото, де він читає лекцію студентам з окопу.

Алея сакур прикрашає Київську та Православну набережні Ужгорода, і є найдовшими райським садом в Європі. Чисельність дерев складає близько двох тисяч. Японська декоративна вишня – сакура – з’явилася в Ужгороді ще в 1923 році, її привезли з Відня.

Як розповіли учні: «Оскільки сакура вже давно стала символом нашого міста, за дорученням батька нашого туризму Федора Шандора хочемо подарувати сакуру від міста Ужгорода та від нашого ліцею «Лідер» – землі Франка. Сподіваємося, що навесні вона зацвіте та стане своєрідним символом Ужгорода на цій землі».

Натомість саджанець дуба помандрує з Нагуєвич до міста Ужгорода, його діти посадять на території ліцею, щоб у майбутньому проводити під ним літературні вечори.

Ось так зароджуються добрі традиції і гарні справи!