Працівники ДІКЗ «Нагуєвичі» в трускавецькому кінотеатрі «Злата» переглянули фільм «Довбуш»

Працівники ДІКЗ «Нагуєвичі» в трускавецькому кінотеатрі «Злата» переглянули фільм «Довбуш»

«У першій половині XVIII ст. у містичних Карпатських горах розгортається драма життя Олекси Довбуша, його непростого кохання та боротьби за гідну долю для свого народу, і тут навічно оселяється таїна його безсмертя. Ватага опришків під проводом двох братів, Івана та Олекси Довбушів, їхня невловимість і зухвалість стали надією для народу і пострахом для ворогів. Дороги братів розходяться, панство кидає всі зусилля на придушення волелюбних настроїв, якими охоплені Карпати. Смерть чи безсмертя переможуть у цьому двобої?» – такими словами анонсується український фільм «Довбуш», який став сьогодні чи не найбільшим реальним фільмом, що характеризує прагнення українського народу бути вільним та незалежним.

Сьогодні працівники Державного історико-культурного заповідника «Нагуєвичі» переглянули цей культовий фільм в трускавецькому кінотеатрі «Злата». Робота режисера, оператора, гра акторів Сергія Стрєльникова (Олекса Довбуш), Дарії Плахтій (Марічка), Олексія Гнатковського (Іван Довбуш) та наших місцевих відомих дрогобичан, як Левко Скоп, Оксана Бунда й інших просто вразила своєю професійністю.

А підтвердженням цього є слова відомого кінокритика Кирила Пищикова «Довбуш» – кіно унікальне щонайменше тому, що чогось настільки масштабного в Україні за часи незалежності ніколи не знімали».