Хранителі музею Івана Франка в Нагуєвичах взяли участь у відкритті книжкового фестивалю «Літературна Дрогобиччина».

Хранителі музею Івана Франка в Нагуєвичах взяли участь у відкритті книжкового фестивалю «Літературна Дрогобиччина».

19 березня в Дрогобичі стартував книжковий фестиваль «Літературна Дрогобиччина». На його відкритті, в читальному залі міської бібліотеки ім. В. Чорновола, зібрались поціновувачі літературного слова, науковці, хранителі музею Івана Франка в Нагуєвичах, бібліотекарі, вчителі, викладачі Дрогобицького педуніверситету, студенти дрогобицьких навчальних закладів, працівники культури міста та району та депутати міської ради.

Захід розпочався з вшанування наших воїнів, які віддали своє життя, обороняючи рідну землі від рашистських окупантів.

Поблагословив успішне проведення заходу отець Іван Паньків. Він також коротко розповів про книгу-дослідження, яка буде презентована на фестивалі, авторства Іларіона Паньків «Сіль землі: мученики Христові» про священнослужителів Дрогобиччини, ієромонахів Якима Сеньківського, ЧСВВ, Северіяна Бараника, ЧСВВ, та Віталія Байрака, ЧСВВ, які стали жертвами каральних органів радянської окупаційної влади у 1939-1950 роках.

Про ідею та ціль проведення фестивалю «Літературна Дрогобиччина» розповів керівник управління культури та розвитку туризму Володимир Ханас. Він наголосив на важливості книги в вихованні підростаючого покоління, тому важливо підтримувати поширення саме дитячої літератури, на яку є величезний попит, як серед дітей, так і їх батьків. А першим кроком сьогоднішнього фестивалю буде передача бібліотечній системі Дрогобича понад тисячі примірників книжок наших місцевих авторів та видавництв.

Ще одним прекрасним моментом відкриття фестивалю стала поезія, яку прочитав відомий і заслужений діяч культури Осип Марущак.

Окрасою дійства стали також виступи муніципального духового оркестру та тріо скрипалів, викладачів дитячої музичної школи імені Романа Сороки, які виконали композиції відомих українських пісень.

Під час фестивалю діятиме продаж зроблених власноруч ляльок-мотанок майстринею Оксаною Войтків та виробів учнями дрогобицького ліцею №16 ім. Ю. Дрогобича. Всі виручені кошти будуть спрямовані для Збройних Сил України.

Ведучий заходу – Андрій Юркевич.