Майстер-клас «Осіння мелодія лісу»

Майстер-клас «Осіння мелодія лісу»

На базі філії Дрогобицької дитячої художньої школи, яка нещодавно відкрилася в Нагуєвицькій середній загальноосвітній школі І-ІІІ ст. ім. І. Франка наукова співробітниця Державного історико-культурного заповідника «Нагуєвичі» Любов Плюйко провела майстер-клас «Осіння мелодія лісу». Це дало змогу ознайомити дітей з різноманітними техніками зображення, уміння бачити красу і гармонію довколишнього світу, розширити їх уяву.

Перед початком майстер-класу пані Любов розповіла діткам, як правильно малювати гуашшю, адже саме нею найбільш зручно малювати маленьким діткам. Її не потрібно розмочувати водою, як акварель, просто вмочив пензлик і відразу малюй. Вона дає насичений колір, який чудово видно навіть на кольоровому папері. Крім того, гуаш швидко висихає. І нею можна малювати поверх іншого кольору, тобто, кольором перекривати колір, при цьому вони не змішуються, як при малюванні аквареллю.

Треба було бачити із яким захопленням діти творили, саме творили, адже кожен малював осінній ліс, як він його бачив у своїй уяві. Нехай ці малюнки, на перший погляд, для нас, дорослих, видаються примітивними, але діти в них вкладали своє бачення. З часом вони стануть досконалішими, але такі майстер-класи дають можливість маленьким художникам формувати естетичні почуття, активізувати творчу ініціативу, формувати здібності та емоційно насолоджуватись сприйманням художніх образів природи в образотворчому мистецтві.