Майстер-клас «Український герб». До Дня Державного Герба України (19 лютого о 10 год. 30 хв.)

Майстер-клас «Український герб». До Дня Державного Герба України (19 лютого о 10 год. 30 хв.)

19 лютого 1992 року український парламент затвердив Малий Державний Герб України, що став одним із трьох офіційних символів нашої держави. З ухваленням через чотири роки нової Конституції його статус був закріплений і в Основному Законі. Проєкт герба розробила група українських геральдистів – Андрій Гречило, Олексій Кохан та Іван Турецький.

Перші розмови про тризуб як державний герб почалися у 1918 році, прийняттям Центральною Радою його державним символом. У ньому, зокрема, було сказано: «Гербом Української Народної Республіки приймається знак Київської Держави часів Володимира Святого». Хоча з часів розпаду Київської Русі й до початку ХХ століття цей знак використовували мало. Символ тризуб зустрічався виключно в геральдиці родових гербів, міст чи в книгах. Як приклад цього можуть служити козацькі герби, в яких стилізовано зображувалися хрести чи якорі у вигляді тризубця.

Відновивши незалежність у 1991 році та обравши Тризуб державним гербом, Україна продемонструвала наслідування традицій Української Народної Республіки.