Під час чергової етнографічної експедиції, цього разу до невеличкого села Дрогобицького району села Биків, було досліджено курган на його південно-східній околиці.

 

Під час чергової етнографічної експедиції, цього разу до невеличкого села Дрогобицького району села Биків, було досліджено курган на його південно-східній околиці. Зокрема локалізувати місце його розташування нам допоміг корінний житель села п. Дем’ян Вовк, який з товаришами брав активну часть у 1998-1999 рр. в українсько-польській археологічній експедиції Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича та Інституту археології ПАН (м. Краків).
Родина Вовк передала для фондів заповідника “Нагуєвичі” унікальні речі побуту із родинної хати: горщики, бритванки, чорнильницю, решета, дерев’яну колиску, дитячий візочок початку ХХ ст., чемодан та багато цікавого і нового.
Щиро дякуємо родині Вовк за збереження історичної пам’яті культури Бойківщини і за подаровані експонати, які яскраво доповнять фондову збірку музею Івана Франка у Нагуєвичах!