Про діяльність музею «Іван Франко і Київ» в умовах російсько-української війни розповіла докторка історичних наук Ольга Ковалевська
Війна внесла свої корективи в роботу тисяч музеїв по всій Україні. На жаль, сотні їх були пошкоджені, пограбовані або й навіть повністю знищені. Серед останніх Маріупольський художній музей імені А.І. Куїнджі, музей імені Григорія Сковороди під Харковом, історико-краєзнавчий музей всесвітньо відомої художниці Марії Примаченко в Іванкові, музей Українських старожитностей – дім Василя Тарновського в Чернігові та інші.
То ж сьогодні, 6 вересня, про діяльність музею «Іван Франко і Київ» в умовах російсько-української війни розповіла докторка історичних наук, кураторка франкознавчої виставки в Києві Ольга Ковалевська.
Відкриваючи цей захід директор Державного історико-культурного заповідника «Нагуєвичі» Богдан Лазорак розповів, що співпраця наших музеїв розпочалася ще в 2021 році, а ідея сьогоднішньої зустрічі виникла під час вшанування першої річниці смерті внука Івана Франка – Роланда Франка у Києві, коли делегація ДІКЗ «Нагуєвичі», власне і познайомилася з сьогоднішньою нашою гостею Ольгою Ковалевською.
Презентація відбулася спільно із Міжнародним Фондом імені Івана Франка і музеєм Видатних діячів української культури. Саме про діяльність останнього і докладно розповіла Ольга Ковалевська. Зокрема, вона ознайомила, що – це комплекс музеїв таких відомих особистостей, як Леся Українка, Іван Франко, Микола Лисенко, Панас Саксаганський та Михайло Старицький, що розташовані практично в одному місці, оскільки всі ці родини мешкали поряд і цей куточок Києва в самому центрі міста (теперішня вулиця Саксаганського, 97) називали «Українським Парнасом».
До речі, пані Ольга, уродженка міста Донецька, проводила, як захист своєї дипломної роботи, так і кандидатської по темі Івана Мазепи і розповіла цікаві факти пов’язані з цим. Але про це та всю доповідь ви можете побачити згодом на YOUTUBE каналі музею Івана Франка в Нагуєвичах (www.youtube.com/channel/UC4G8Ki-O4XgIMf7bn0bk4qA)
Останні коментарі