Розповідь Софії Легін «Про вечори народньої ноші та світливців УФОТО».

Розповідь Софії Легін «Про вечори народньої ноші та світливців УФОТО».

Неділя, 27 серпня 2023 року, о 14 год 30 хв. у конфенц-залі Літературно-меморіального музею Івана Франка ДІКЗ «Нагуєвичі», в програмі сьомого благодійного етнофесту, приуроченого 167-й річниці з дня народження генія, відбудеться надзвичайно цікава подія – розповідь вченого секретаря Державного меморіального музею Михайла Грушевського, членкині УФОТО та волонтерки Львівського Фотомузею Софії Легін «Про вечори народньої ноші та світливців УФОТО».

Довідково: У 1922 році у Львові було засновано жіночий промисловий кооператив «Українське Народне Мистецтво» членкині якого одним із завдань ставили перед собою плекати та сприяти розвитку українського народного мистецтва, зацікавити ним настільки, щоб воно стало необхідним у повсякденному житті.

У 1935 році кооператив з метою збереження українських народних традицій та популяризації народного вбрання започаткував у Львові щорічні вечори народньої ноші. Шанувальники фотографії, та й не тільки вони дізнаються про те, хто долучився до організації проведення вечорів. Місце їх проведення, яку мали мету та значення.

І звісно побачимо оригінальні світлини українських строїв, зроблені членами «Українського фотографічного товариства», під час проведення вечорів народної ноші. Зокрема, такими відомими фотомитцями як: Олександр Пежанський, Ярослав Савка, Нестор Нижанківський.

Це буде надзвичайно цікаво! То ж чекаємо вас в Нагуєвичах в неділю, 27 серпня!