«Три Різдвяні історії Івана Франка й одна невідома вакація київського колядника в Нагуєвичах в 1888-1900 роках»

«Три Різдвяні історії Івана Франка й одна невідома вакація київського колядника в Нагуєвичах в 1888-1900 роках»

Сьогодні, 10 січня, в Державному історико-культурному заповіднику «Нагуєвичі» відбулася незвична і цікава святочна презентація «Три Різдвяні історії Івана Франка й одна невідома вакація київського колядника в Нагуєвичах в 1888-1900 роках», з якою виступив директор музею Богдан Лазорак. Адже Іван Франко разом зі своєю родиною, як віруюча людина, святкував Різдво, а як це відбувалося ми можемо сьогодні дізнатися з його листування до друзів і наскільки часто разом зі своєю дружиною Ольгою Хоружинською та своїми дітьми проводили Різдвяні Свята в Нагуєвичах.
Також присутні ознайомились з архівними та маловідомими матеріалами про цікаві моменти в житті Івана Франка. Та найцікавішою «родзинкою» було дізнатися хто ж це той невідомий київський колядник та невідомий приїзд відомого колеги з Києва у Нагуєвичі, який завітав до Франка? Це був відомий український правознавець, громадський діяч, філософ права і соціолог, ідейний товариш Івана Франка Богдан Кістяківський.

Учасники святочної презентації дізналися про ще багато цікавих фактів святкування Різдва в Нагуєвичах в кінці ХІХ сторіччя.