У стінах колишньої гімназії імені Франца Йосифа І, в якому навчався Іван Франко відкрився музей-студія
На Франковій землі відкрився ще один музей. Так, саме сьогодні, 26 серпня, в переддень 167-ої річниці від дня народження Івана Франка в Дрогобичі, в приміщенні факультету української та іноземної філології ДДПУ відбулось офіційне відкриття музею-студії Івана Франка.
Відкрив урочистості проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародних зав’язків та інформаційної діяльності Дрогобицького державного педагогічного університету ім. І. Франка кандидат педагогічних наук, доцент Ігор Гриник.
Після спільної молитви, капелан університету о. Олег Кекош освятив приміщення музею.
Зі словами вдячності для усіх тих, хто доклав максимум зусиль, щоб цей музей запрацював, звернувся декан української та іноземної філології доктор філологічних наук, професор Петро Мацьків. Він подякував ректору університету Валентині Бодак за те, що вона підтримала ідею створення музею і всіляко організаційно допомагала та директору Державного історико-культурного заповідника «Нагуєвичі» Богданові Лазораку, який щоденно консультував. Величезну допомогу, зокрема у наповненні експонатами надали Інститут Івана Франка НАН України, Дім Франка у Львові, Стрийський краєзнавчий музей «Верховина» і, звичайно, ДІКЗ «Нагуєвичі».
Ідея виникла ще в міжвоєнний час в середовищі товариства «Робітнича громада», проте через позицію тодішньої польської адміністрації статут українського музею таки не був підписаний.
Інтелігенція Франкового краю почала відроджувати цю ідею щойно у 2000-х. в академічному просторі Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка зокрема щодо відкриття музею-студії у давньому корпусі гімназії імені Франца Йосифа І, в якому впродовж 1867-1875 років навчався український геній Іван Франко. Про це розповів кандидат історичних наук директор ДІКЗ «Нагуєвичі» Богдан Лазорак.
Також з вітальними словами до присутніх звернулися внук Петра Франка, правнук Івана Франка Петро Галущак, директор Міжнародного фонду Івана Франка Ігор Курус, директор Львівського національного літературно-меморіального музею Івана Франка Богдан Тихолоз.
Прекрасним доповнення до офіційної частини була музична частина. Зокрема прозвучали пісні на слова Івана Франка: «Спасибі тобі, моє сонечко», «Ой, ти дівчино, з горіха зерня» у виконанні Галини Стець, Світлани Кишакевич та Андрія Боженського. А також віночок українських пісень виконав соліст Василь Гамар. Акомпаніаторами цих номерів були Тамара Козій, Валерій Шафета та Андрій Боженський.
На офіційному відкритті музею-студії були присутні викладачі Дрогобицького державного педагогічного університету, громадськість міста та члени журі Міжнародної премії імені Івана Франка, які, до речі, відразу після відкриття музею розпочали своє засідання, на якому визначиться цьогорічний лауреат Міжнародної премії імені І. Франка.
Останні коментарі