Микола Легкий – лауреат Міжнародної премії імені Івана Франка 2023 року

Микола Легкий – лауреат Міжнародної премії імені Івана Франка 2023 року

27 серпня, у річницю з дня народження письменника, у Народному домі імені Івана Франка у Дрогобичі відзначили лауреата премії. Ним став Микола Легкий – доктор філологічних наук, завідувач відділу франкознавства, старший науковий співробітник Інституту Івана Франка Національної академії наук України з книгою «Проза Івана Франка: поетика, естетика, рецепція в критиці». 

«Франко вчив нас не тільки бути європейцями, відчувати себе українцями, незалежно від географії проживання, але й вчив перемагати. Одразу спадає на думку репліка з твору Захар Беркут: «Чим ми побідили? Чи нашим оружжям тільки? Ні. Чи нашою хитрістю тільки? Ні. Ми побідили нашим громадським ладом, нашою згодою і дружністю…»

Франко дає чимало рецептів, як ми можемо перемогти у війні сучасній, тож потрібно дослухатися до його слів. Щиро дякую за вагому відзнаку своєї праці, а своєму наступнику бажаю здобути перемогу уже в мирний час», – сказав Микола Легкий. 

Цьогоріч комітет Премії отримав 15 праць, які подали науковці з України та Японії. Експертна рада, до якої увійшло 32 науковці з Австрії, Італії, Польщі, Словаччини, України та Чехії, визначила номінантів Премії.

На здобуття Премії роботи науковців подають академічні установи, вищі навчальні заклади України та країн світу. Одна особа може бути лауреатом Премії лише раз. Лауреата обирає міжнародне журі.

За 8 років існування на премію претендували понад 100 науковців та більш як 10 авторських колективів з України, Австрії, Італії, Канади, Великої Британії, Німеччини, США, Фінляндії, Іспанії, Грузії, Ізраїлю, Польщі та Сербії.

Лауреат Премії отримав 200 тисяч гривень та золоту медаль вартістю 76 тисяч грн. Преміальний фонд формується коштом благодійних внесків.

Першим лауреатом Премії у 2016 році став Верховний Архієпископ Української Греко-Католицької церкви Блаженніший Любомир Гузар за докторську працю, присвячену дослідженню екуменічної діяльності митрополита Андрея Шептицького.

(фото Зеновія Кваснія, ДМР)