Благодійний етно-фест в Нагуєвичах до 167-ої річниці Івана Франка

Благодійний етно-фест в Нагуєвичах до 167-ої річниці Івана Франка

Сьогодні, 27 серпня, Дрогобицька земля вшановувала свого геніального сина Івана Франка. Розпочалися урочисті заходи, приурочені 167-ій річниці від дня народження Івана Франка поминальним Богослужінням біля Пам’ятного Хреста до скасування кріпацтва 1848 р. авторства Якова Франка. Його провів настоятель Храму Святого Миколая Чудотворця в Нагуєвичах протоієрей Андрій Безушко. Директор ДІКЗ «Нагуєвичі» Богдан Лазорак наголосив на меті проведення сьогоднішнього етно-фесту, а це збір коштів для купівлі безпілотника Франко-Shark для наших військових. Про важливість Івана Франка, його праць у сьогоденні говорили народні депутати України Михайло Цимбалюк, Микола Княжицький, Сергій Соболєв.

Опісля гості поклали квіти до пам’ятника українського генія Івана Франка поблизу Літературно-меморіального музею.

Як завжди пізнавальною була благодійна екскурсія від директора ДІКЗ «Нагуєвичі» Богдана Лазорака: «Батьківська хата Франків, як рідний дім усього українського народу», адже присутні почули цікаві факти про діяльність батька Івана Франка – Якова, атмосферу, у якій виховувався малий Іван та багато іншого.

Близько п’ятдесяти благодійних локацій майстрів і майстринь народного мистецтва, як бісероплетіння так і кераміки, як тканих виробів, так і медоваріння, різноманітні майстер-класи від малювання до гри на народних музичних інструментах розмістилися на території заповідника.

Слід відмітити деякі з них: безперечно – це, в першу чергу, сліпий лірник Лайош Молнар, патріотичні пісні від отця-волонтера Василя Полянка та військового оркестру Збройних Сил України, а також відомої волонтерки-виконавиці у жанрі авторської пісні Лілії Кобільник, волонтерське в’язання сіток для фронту від Теодори-Богдани Огородник та дівчат з Краматорська, спеціальні локації від Київського Благодійного Фонду «Коло» на чолі із Олександром Юрковим та інші.

Цікаво та змістовно відбулися ряд заходів, зокрема: розповідь вченого секретаря Державного меморіального музею Михайла Грушевського Софії Легін, про те, хто і як у міжвоєнний час проводив вечори жіночого промислового кооперативу «Українське Народне Мистецтво», відкриття виставки картин з музейного дару родини Франків, а саме внука Захара Франка – Зенона.

Захоплююче пройшов благодійний шкільний конкурс-змагання «ФРАНКО-ЛІТАЧОК», на якому діти продемонстрували вміння виготовляти паперові літачки та їх запускати. Бажання перемогти в змаганнях було в усіх командах, які брали участь у конкурсі, незалежно від кількості учасників у команді.

Юні та дорослі відвідувачі етно-фесту переглянули казку за мотивами твору Івана Франка «Лис Микита» Львівського обласного академічного музично-драматичного театру імені Юрія Дрогобича.

Офіційна частина благодійного фестивалю розпочалася з вітальних слів. Так до присутніх звернулися внук Петра Франка, правнук Івана Франка Петро Галущак, народний депутат України Михайло Цимбалюк, директор Міжнародного фонду Івана Франка Ігор Курус, голова Дрогобицької територіальної громади Тарас Кучма, начальник Дрогобицької районної військової адміністрації Степан Кулиняк, проректор Дрогобицького державного педагогічного університету ім. І. Франка Ігор Гриник, депутат Львівської обласної ради, голова постійної комісії з питань культури, інформаційної політики та промоції Святослав Шеремета.

Директор Державного історико-культурного заповідника Богдан Лазорак зачитав вітальне звернення від глави УГКЦ, Блаженнішого Патріарха Святослава Шевчука.

Опісля розпочався благодійний патріотичний концерт, за участю Дрогобицького фахового музичного коледжу ім. Василя Барвінського, гурту «Бориславські батяри», Юрія Юсифовича, відомих виконавців Віктора Винника та Віктора Павліка. Під час концерту його ведучі Андрій Юркевич та Олександр Сердюк проводили благодійні аукціони, на яких були виставлені та продані дуже цікаві лоти.

Але про все це більш докладно ми розповімо в наступних наших репортажах. Також слідкуйте і за відеорепортажами з сьомого етно-фесту, що відбувся цієї неділі в музеї Івана Франка в Нагуєвичах.

P.S. За попередніми підрахунками на сьогоднішньому етно-фесті зібрано близько 1 млн. 400 тис. гривень – це практично половина вартості для придбання безпілотника Франко-Shark.

Жоден ворог не зможе перемогти наш народ! Все буде Франкова Україна!