«Украдені імена: «Національна приналежність нематеріальної культурної спадщини ХVІІІ-ХХ ст.: теорія і практика»

«Украдені імена: «Національна приналежність нематеріальної культурної спадщини ХVІІІ-ХХ ст.: теорія і практика»

Продовженням вшанування пам’яті 166-ї річниці від дня народження великому синові України Іванові Франку стала наукова панельна дискусія «Украдені імена: «Національна приналежність нематеріальної культурної спадщини ХVІІІ-ХХ ст.: теорія і практика», яка відбулася в Дрогобицькому міському Народному домі ім. І. Франка. Відкрив її директор Міжнародного фонду Івана Франка Ігор Курус, він модерував вітальні привітання співорганізаторів, що проходили, як і у фойє Народного дому Дрогобича, так і в онлайн режимі з науковцями з різних міст України та Європи.

Участь у відкритті взяли голова Львівської обласної ради Ірина Гримак, депутат Верховної Ради України Михайло Цимбалюк, голова Дрогобицької ТГ Тарас Кучма, проректор Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка, професор Микола Пантюк, директор Державного історико-культурного заповідника «Нагуєвичі» Богдан Лазорак, науковці ДДПУ та інші.

У заході також взяли участь науковці з Австрії, Великої Британії, Італії, Польщі, Румунії.

Ось теми, які сьогодні розглядалися на панельних дискусіях: «Український досвід декомунізації і деколонізації національного пантеону», «Культура пам’яті, імперська спадщина та дискусійні постаті, «Історичні постаті та їх ідентифікація в сучасній і майбутній Україні. Методика та критерії».