VІ-й благодійний етно-фест у садибі Франка – «Благодійний патріотичний концерт»

VІ-й благодійний етно-фест у садибі Франка – «Благодійний патріотичний концерт»

Продовжуючи розповідь про VІ-й благодійний етно-фест у садибі Франка на підтримку Збройних Сил України і про його антикацапські локації ми, поки що навмисно, пропустимо одну архіважливу подію, яка вже є справжньою сенсацією у наукових колах, щоб згодом ґрунтовно її висвітлити. Отже, третя антикацапська локація – це «Благодійний патріотичний концерт» на малій сцені, яка в силу надзвичайного військового стану та непередбачуваних ситуацій вперше розташувалася поблизу Будинку літератора та «Жовтої скульптури Франка».

Після виконання Державного гімну України Андрієм Боженським та Наталією Цигилик-Чумак усі присутні вшанували хвилиною мовчання наших герої, які віддали свої життя у війні з ненависною наволоччю, що посягнула на нашу країну.

З вітальними словами до святочної громади звернулися внук Петра Франка, правнук Івана Франка Петро Галущак, депутати Верховної Ради України Михайло Цимбалюк та Олег Синютка, директор Міжнародного фонду Івана Франка Ігор Курус, директор департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської обласної військової адміністрації Ірина Гаврилюк, депутат Львівської обласної ради директор меморіально-пошукового центру «Доля» Святослав Шеремета, проректор Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка, професор Микола Пантюк, директор Дрогобицького фахового коледжу нафти і газу Юрій Хомош.

Директор ДІКЗ «Нагуєвичі» Богдан Лазорак, у своєму виступі наголосив на необхідності проведення таких заходів, навіть в час війни: «Іван Франко, будучи вже хворим під час Першої світової війни титанічно працював до останньої хвилі свого життя, його колеги з товариств «Просвіта» та імені Шевченка щоденно робили благодійні заходи, щоб підтримати ранених, дітей, які втратили своїх батьків на війні, і це ми сьогодні разом з вами робимо усією громадою»

Опісля, неперевершений франковий ведучий, директор Центру культури та мистецтв «Каменяр» Іван Сех запросив до виступу у благодійному концерті відомих виконавців: таких, як вокаліст гурту «Мері» Віктор Винник, улюблениця мільйонів українців співачка, в першу чергу волонтер, а вже потім, як вона сказала, Народний депутат України Софія Федина, яка просто запалила своєю енергією присутніх у відкритому просторі нагуєвицького музею.

Народний артист України, оперний співак Олег Лихач виконав пісню на слова Івана Франка «Ой, ти дівчино, з горіха зерня», а разом зі своїм другом Володимиром Стецівкою – українську пісню «Два кольори», також свої пісні виконав співак і телеведучий Сергій Файфура.

«Поки достигне плід – велика добра воля!» – тема благодійної програми від Дрогобицького музичного фахового коледжу ім. Василя Барвінського. Ансамбль скрипалів та капела бандуристів подарувала слухачам твори наших українських композиторів та виконавців.

У свою чергу центр культури і мистецтв «Каменяр» на завершення подарував чарівну музику у виконанні народного музичного гурту «Галич», музиканта-віртуоза, композитора Романа Стахніва, солістки, студентки Київського університету культури Марії Кахній, одного з найпопулярнішого на теренах Дрогобиччини народного вокального ансамблю «Вишиванка» і талановитого соліста і музиканта Мар’яна Харіва.