Відкриття та освячення науково-дослідної лабораторії в музеї Івана Франка

Відкриття та освячення науково-дослідної лабораторії в музеї Івана Франка

Сьогодні, першого грудня, в Державному історико-культурному заповіднику «Нагуєвичі» відбулося відкриття науково-дослідної лабораторії із сучасним обладнанням: цифровий мікроскоп, 3-D принтер, плотер, станок для гравірування, ламінатор та інше.

Освятив лабораторію парох села Нагуєвичі о. Андрій Безушко. Він висловив впевненість, що всі ці технічні засоби служитимуть добрій і потрібній справі, адже в музеї працюють молоді, талановиті спеціалісти та науковці.

Директор ДІКЗ «Нагуєвичі» Богдан Лазорак коротко розповів та показав можливості науково-дослідної лабораторії. Вона дозволить своїми силами без жодних додаткових дотацій не тільки реставрувати та досліджувати, але й охороняти унікальну спадщину Івана Франка та Франкового Краю безпосередньо у Нагуєвичах. Він також висловив вдячність міжнародним партнерам, доброчинцям та департаменту з питань культури, національностей та релігій ЛОДА за багаторічну підтримку музейного проекту.

Також слова підтримки прозвучали і від старости сіл Унятичі та Нагуєвичі Лесі Гром, вона побажала колективу музею нових звершень та відкриттів.