Виставковий проєкт «Різдво-коляда» відкрився в музеї Івана Франка в Нагуєвичах

Виставковий проєкт «Різдво-коляда» відкрився в музеї Івана Франка в Нагуєвичах

Що поєднує Івана Франка та гуцульське село Криворівня? Про це сьогодні, 12 січня, дізналися гості, які завітали на відкриття виставки знаної місткині з Івано-Франківська, керівника БО «Міжнародний благодійний фонд «Творча Криївка», прекрасної художниці Віталіни Маслової. Вона презентувала дванадцять невеличких робіт, виконаних у авторській техніці.

Відкриваючи виставку, директор Державного історико-культурного комплексу «Нагуєвичі» Богдан Лазорак зазначив, що така співпраця не є випадковою, адже Іван Франко колись давно бував у тих місцях, де авторка виставки створювала ці роботи. І вони отримували натхнення до творчості, можливо на одному і тому ж місці. Від франкового музею Богдан Лазорак вручив авторці виставки «шматочок» «Франкової Каліфорнії» – гасову лампу, яка стане таким собі вогнищем сімейного тепла та нагадуванням про гостинний Франковий край.

Опісля, Віталіна Маслова розповіла про те, що надихнуло її у створенні цих мистецьких творів та подякувала організаторам – працівникам музею Івана Франка за створення святкової атмосфери, що перегукується з назвою її виставки. Слід зазначити, що для всіх відвідувачів виставки, яка триватиме до 31 січня буде надана унікальна можливість прямо з музею послати рідним чи друзям листівку з фотографією однієї з робіт місткині та придбати графічні мініатюри й авторські листівки ручної роботи. І сьогодні вже була відправлена підписана авторкою перша листівка саме в Каліфорнію, але в Сполучені Штати Америки. Кому? Нехай це залишиться таємницею, яку, можливо, буде розкрито на закритті виставки та завершення коляди в останніх числах січня за участі неперевершених колективів Івано-Франківщини.

Також своїми враженнями від виставки та музею в цілому поділилися гості: українська актриса, телеведуча, громадська активістка, головна героїня фільму «Гніздо горлиці» Римма Зюбіна, режисер-постановник фільму «Лис Микита» Сергій Дмитрієв та начальник відділу культури та мистецтва Дрогобицької міської ради Леся Татарська.

Серія графічних робіт Віталіни Маслової «Різдво-Коляда» є не просто набором графічних мініатюр. За ними стоїть досвід безпосереднього проживання авторкою зимових свят: Миколая, Святий Вечір, Різдво, Водохреща на Гуцульщині, де за велінням долі художниця прожила декілька років.

Довідково:

Віталіна Маслова народилася 29 грудня 1977 року в місті Києві, сім’ї викладачів Університету. Після закінчення школи вступила до КНУ ім. Т. Шевченка. Паралельно навчанню брала активну участь в роботі групи художників «Актив Вчасного Мистецтва» , виставки з 1994 до 1998 року. В 2007 році Віталіна отримала сертифікат живописної школи Turmalin Schule.

З 2002 року починає роботу викладачем образотворчого мистецтва та історії мистецтв: спочатку в Києві  в вальдорфський школі «Софія», з 2009 року – в вальдорфській школі м. Одеси «Ступені».

З грудня 2013 відстоювала власну громадську позицію на Майдані. Після трагічних подій 18-20 лютого організувала та провела в рамках проекту «Деснянська Криївка» курс психологічної реабілітації для майданівців. Допомогу отримало 27 чоловік з лав самооборони та тих, хто не входячи ні в які структури, тримав оборону та постраждав на Майдані.

З жовтня 2014 року заснувала та до сьогодні керує благодійною організацією «Міжнародний благодійний фонд «Творча Криївка», основним напрямком діяльності якого є надання комплексної допомоги учасникам війни з Росією, їхнім рідним та родинам загиблих воїнів. Фонд також займається соціокультурними та мистецькими проектами. Віталіною Масловою розроблено власну методику роботи з психологічними травмами, вигоранням та перевтомою – «Творча реабілітація», на основі якої створено різноманітні реабілітаційні програми.

P.S. До експозиції також долучено декілька акварельних  листівок ручної роботи Віталіни Маслової, які також присвячені колядницьким мотивам. Також під час виставки можна відправити святкове вітання з Нагуєвич – прямо з музею послати рідним чи друзям листівку з фотографією однієї з робіт серії.

Графічні мініатюри та авторські листівки ручної роботи можна придбати у авторки. З усіма питаннями звертайтеся до працівників музею.