«Живі історії Франкового краю» Частина 5. Розповідь зв’язкової УПА Емілії Береської

«Живі історії Франкового краю» Частина 5. Розповідь зв’язкової УПА Емілії Береської

Державний історико-культурний заповідник «Нагуєвичі» продовжує цикл передач «Живі історії Франкового краю».

Сьогодні про себе розповідає унікальна людина, яка проживає в селі Ступниця, на Дрогобиччині, зв’язкова УПА Емілія Береська. Все своє життя вона присвятила боротьбі за незалежність України.

Символічно, що випуск цього запису виходить саме напередодні Дня Незалежності. Хоч пані Емілії вже пішов 92 рік, вона не втрачає віри у майбутнє нашої держави і переконана, що якщо москалю не вдалося здолати нас раніше, не вдасться і тепер.

Спогади Емілії Береської є надзвичайно цінні з огляду на те, що в розповіді наведені незаперечні факти знущань в дрогобицьких тюрмах енкведистів над українськими патріотами.

Також пані Емілія розповідає про своє заслання в місто Караганду, де їй довелося тяжко працювати у каменоломні, а кожен необережний рух міг коштувати їй життя. Саме тут вона познайомилася з сестрою Степана Бандери – Володимирою Бандерою-Давидюк. Також вона продекламувала свої вірші, про боротьбу українського народу, про рідне село Котовань та інші.

Ще багато цікавого можна почути в нашій передачі, що була зініційована Державним історико-культурний заповідником «Нагуєвичі».