Місяць: Лютий 2020

Майстер-клас.

                                    Квітучі рослини – це справжнє диво, адже за допомогою всього декількох гілок підсніжників, пролісків, барвінку можна поліпшити настрій близької людини або просто ефектно прикрасити будь-яку кімнату своїми […]

Конкурс поезії

                                               Поезія – це завжди неповторність, якийсь безсмертний дотик до душі. Л.Костенко 21 березня у всьому світі відзначається Міжнародний день поезії. Українська земля […]

Світлини з відкриття виставки “Автографи відомих людей”. Яку презентували 21.02.2020.

Світлини з відкриття виставки “Автографи відомих людей”. Яку презентували 21.02.2020.

17 лютого, 50 років тому перестало битись серце видатного українця – поета, перекладача, журналіста, літ. критика, громадського діяча Андрія Самійловича Малишка.

17 лютого, 50 років тому перестало битись серце видатного українця – поета, перекладача, журналіста, літ. критика, громадського діяча Андрія Самійловича Малишка. ДІКЗ “Нагуєвичі” вшановує його пам’ять книжковою виставкою.

18 лютого 2020 року, зранку йшов дощ. Можливо це плакало небо за тими, кого ми оплакуємо вже шостий рік, за тими, хто в лютому 2014 – не повернувся додому.

    18 лютого 2020 року, зранку йшов дощ. Можливо це плакало небо за тими, кого ми оплакуємо вже шостий рік, за тими, хто в лютому 2014 – не повернувся додому. Вони увійшли в історію України як лицарі небесного легіону та захисники своєї землі. Їхній […]

Солов’їну, барвінкову, Колосисту- на віки- Українську рідну мову. В дар дали мені батьки.

Солов’їну, барвінкову,
Колосисту- на віки-
Українську рідну мову
В дар дали мені батьки.
Такими чудовими словами почалася виховна година-урок “Мово моя калинова” у другому класі Нагуєвицької ЗСШ проведена мл. н. сп.Сопотницькою І. І.,спільно з вч. Шумеляк Л.М. Діти із захопленням слухали казочку про чарівну Фею-Мову, розгадували загадки, цікаву вікторину. На завершення учні декламували вірші про мову.

Старовинний станок “верстак” стальмаха для виготовлення дерев’яних коліс сьогодні подарувала родина Олега Губицького з Дрогобича для фондів Садиби Франка в Нагуєвичах.

Старовинний станок “верстак” стальмаха для виготовлення дерев’яних коліс сьогодні подарувала родина Олега Губицького з Дрогобича для фондів Садиби Франка в Нагуєвичах. Щира подяка пану Василю Іванюку за допомогу у поповненні наукової спадщини заповідника. Найголовніша деталь воза – це колесо. Складається воно з декількох частин: обода, […]

Лекція-презентація “Зеновія Франко. Відродження із забуття”

     Зеновія Франко – визначний науковець, насамперед філолог, мовознавець, онука Івана Франка. Зеновія Тарасівна була провідною зорею шестидесятництва. ЇЇ життя, як і життя її діда, пройшло в протиборстві з системою, яка намагалася використати її особистість та родовід для пропаганди існуючого тоталітарного режиму. Детальніше про […]

Сьогодні у квест-кімнаті ДІКЗ “Нагуєвичі” відбувся незабутній майстер-клас із виготовлення Стрітенської свічки із справжньої медової вощини на чолі з майстрами-свічкарями – подружжям Наталя і Назар Маців .

Стрітенська свічка у садибі Франків!

Сьогодні у квест-кімнаті ДІКЗ “Нагуєвичі” відбувся незабутній майстер-клас із виготовлення Стрітенської свічки із справжньої медової вощини на чолі з майстрами-свічкарями – подружжям Наталя і Назар Маців .

Діти та дорослі з цікавістю слухали про традиції, вірування, символізм , а також духовно-релігійне значення Стрітенської свічки для української культури …

Кожен повернувся додому із маленьким подаруночком від майстрів, за що щиро дякуємо і бажаємо натхнення та творчих успіхів у цеху мистецьких традицій.

З Франком – Цікаво!

Зимові фарби у саду Франків в Нагуєвичах від малярського цеху Олександра Николаєвського. “Вулики”,9.02.2020 р.

Зимові фарби у саду Франків в Нагуєвичах від малярського цеху Олександра Николаєвського. “Вулики”,9.02.2020 р.

Майстер-клас до дня св. Валентина.

     День Валентина – свято доволі розповсюджене, яке святкують майже у всіх країнах світу. Святкування 14 лютого має давню історію і свої традиції, дотримуватися яких намагаються багато людей до сьогоднішнього дня. Як виник День усіх закоханих і в чому його основні особливості – діти […]

Нові традиції та звичаї, які з’являються у нашому побуті, – неминуча данина глобалізації. Однією з таких нових традицій став для українців день святого Валентина

Нові традиції та звичаї, які з’являються у нашому побуті, – неминуча данина глобалізації. Однією з таких нових традицій став для українців день святого Валентина, який відзначатимемо 14 лютого. До цього свята у нас заведено дарувати закоханим “Валентинки”.
Сьогодні у квест-кімнаті КЗ ЛОР АДІКЗ “Нагуєвичі” пройшов майстер-клас “Валентинки своїми руками”. Діти робили подарунки із шоколадними сюрпризами, святкові листівки, а також медові сердечка в шоколаді, якими згодом поласували зі смачним франко-чаєм.

Урок-вікторина

                               В Україні Міжнародний день рідної мови відзначають з 2002 року – 21 лютого. Це свято стало днем пошанування рідної мови. Рідна мова – це мова, що першою засвоюється дитиною і залишається зрозумілою […]

Майстер-клас “Стрітенська свічка” з Наталею Маців

         Стрітення Господнє – завершальне свято різдвяного циклу, головним символом якого є свічка. З вірою та молитвою Стрітенська свічка є оберегом сімейної злагоди, символом миру та спокою. З метою відродження та підтримання українських християнських традицій і обрядовості відбудеться майстер-клас «Стрітенська свічка» з […]

Презентація збірки «Тріада часу»: Дрогобицькій ратуші 90!

У 2019 році ратуша «тихо» відсвяткувала свої 90! І ми вирішили нашій поважній «бабці» 🙂 зробити поважний подарунок: видали збірку творів про неї. Вона ж цього варта, чи не так? До слова, це перша така в Україні літературна збірка, присвячена будівлі ратуші. Наклад видання обмежений (100 прим, обсяг 148 стор, видавництво «Посвіт»). Тому для тих, хто любить наше місто, це буде сувеніром на згадку.

Усі вилученні кошти з продажу підуть на видання наступних збірок, присвячених Дрогобичу та його літературній популяризації за межами міста!

Спеціально на презентацію приїдуть автори з Херсонщини, Запоріжжя та Полтавщини, котрі писали про Дрогобицьку ратушу.

До цієї збірки долучилися письменники з різних куточків України, також було організовано Всеукраїнський літературний конкурс творів про Дрогобицьку ратушу. Єдиною прикрістю було лише те, що на цей конкурс було надіслано майже 60 творів і лише два із Західної України (в т.ч. один із Дрогобича). Чому люди з Донбасу та Південної України змогли написати про ратушу, побачити її красу, а місцеві – ні! Але це вже інша історія.

Дрогобицька ратуша, без якої годі собі уявити площу Ринок, входить у перелік п’яти найкрасивіших ратуш Західної України та у двадцятку найкрасивіших адмінспоруд країни, а вежа ратуші входить у перелік 18 найкращих оглядових майданчиків та є однією з найвищих на Галичині. Новозбудоване приміщення урочисто освятили та відкрили 29.09.1929 року.