Місяць: Березень 2020
Сенсаційна знахідка поселення в Унятичах .
Сенсаційна знахідка поселення в Унятичах . Супровідний матеріал орнаментованого керамічного посуду датується раннім середньовіччям і аж до XVII-XIX ст. Річка Бар омиває не тільки давній монастир Св. Онуфрія, але й мисоподібне поселення, яке містить культурний шар різних епох. За 1 годину десятки фрагментів крем’яних відщепів, […]
Сьогодні, в міжнародний день театру ДІКЗ “Нагуєвичі” вітає акторів театру і театралів.
Сьогодні, в міжнародний день театру ДІКЗ “Нагуєвичі” вітає акторів театру і театралів. Сумно, що сьогоднішнє свято проходить за закритими лаштунками. Щиро віримо, що найближчим часом ми усі будемо мати змогу знову насолоджуватись цим видом мистецтва.
Безперечно, Іван Франко видатний драматург. Його зацікавлення драматургією і театром проявилося як в театральних рецензіях, так і в критичних статтях та в перекладах драм і в оригінальних драматичних творах, таких як : п’єса “Рябина”, п’єса “Украдене щастя”, комедія “Учитель”, драматична картина “Будка №27”, комедія “Учитель”, драма-казка “Сон князя Святослава”.
У фондосховищі музею зберігаються унікальні світлини з п’єс, вистав, постановок за творами Івана Франка, котрі ми сформували у цікаву виставку.
Бажаємо усім нам здоров’я, віри, а тим, для кого театр є домівкою в першу чергу творчого натхнення і успіху!
ОСОБОВА ПАПКА ЯРОСЛАВА ОЛЬХОВОГО, ЯК ДЖЕРЕЛО ДО ІСТОРІЇ МУЗЕЮ І ЗАПОВІДНИКА ІВАНА ФРАНКА В НАГУЄВИЧАХ.
В архіві Державного історико-культурного заповідника «Нагуєвичі» маємо унікальну архівну справу, з особисто написаною автобіографією, старшого наукового працівника Ольхового Ярослава Ілліча, відомого краєзнавця, активного громадського діяча, “батька дрогобицької демократії”, багаторічного наукового дослідника життя та творчості Івана Франка. Подаємо коротку біографію та інформацію про трудову діяльність відповідно […]
Старовинний комод (накаслик) доби Захара Яковича Франка 1920-х років сьогодні поповнив фонди Літературно-меморіального музею Івана Франка.
Старовинний комод (накаслик) доби Захара Яковича Франка 1920-х років сьогодні поповнив фонди Літературно-меморіального музею Івана Франка. Дистанційна форма експедицій все таки працює. Щира подяка учителю Лішнянської середньої школи Лесі Іванівні Лешко за ще один безцінний і безкоштовний дарунок “Весна музеїв” далі буде…
“МУЗЕЙНИЙ КАРАНТИН” !
“МУЗЕЙНИЙ КАРАНТИН” ! Відповідно до розпоряджень МОЗ України, а також з огляду на дотримання запобіжних заходів щодо запобігання інфекції коронавірусу Державний історико-культурний заповідник “Нагуєвичі”-Park of Naguevychy тимчасово припиняє екскурсії на усій території туристичного простору Нагуєвич. Відповідно скасовуються усі наукові та музейні заходи на території музею, […]
Шановні друзі! Повідомляємо, що відповідно до постанови КМУ від 11.03.2020 №211, а також відповідного розпорядження голови Львівської обласної ради, усі культурно-масові заходи, а також масові екскурсії, які найближчим часом мали відбутися у Державному історико-культурному заповіднику “Нагуєвичі”, переносяться до закінчення карантину (попередньо до 3 квітня 2020 р.).
Шановні друзі! Повідомляємо, що відповідно до постанови КМУ від 11.03.2020 №211, а також відповідного розпорядження голови Львівської обласної ради, усі культурно-масові заходи, а також масові екскурсії, які найближчим часом мали відбутися у Державному історико-культурному заповіднику “Нагуєвичі”, переносяться до закінчення карантину (попередньо до 3 квітня 2020 […]
Конкурс поезії.
Поезія – це завжди неповторність, якийсь безсмертний дотик до душі. Л.Костенко 21 березня у всьому світі відзначається Міжнародний день поезії. Українська земля подарувала світові таких геніальних поетів як І.Франко, Т.Шевченко, Леся Українка, В.Сосюра, М. Рильський та Ліна Костенко, та багато інших, які своїм талантом у […]
І знову вдало проведений майстер-клас у ДІКЗ “Нагуєвичі”.
І знову вдало проведений майстер-клас у ДІКЗ “Нагуєвичі”. “Композицію з живих квітів” робили діточки із села Підгайчики Самбірського району. Із підсніжників малеча зробила букети, якими привітали своїх матусь зі святом весни.
Шевченкіана “Франкової Каліфорнії” – 1874-1914.
В РАМКАХ ПРОГРАМИ КУЛЬТУРНО-МИСТЕЦЬКОЇ АКАДЕМІЇ ВІДДІЛУ КУЛЬТУРИ МІСТА ТРУСКАВЦЯ “ДОРОГАМИ ПОЕТА” ПРИСВЯЧЕНОЇ 206 РІЧНИЦІ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ПРЕЗЕНТУВАТИМЕ НОВІ МАТЕРІАЛИ ПРО ВШАНУВАННЯ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА НА ТЕРЕНАХ “ФРАНКОВОЇ КАЛІФОРНІЇ” ПОЧИНАЮЧИ ВІД САМОГО ІВАНА ФРАНКА В САДИБІ ЙОГО БАТЬКІВ І ЗАКІНЧУЮЧИ ЧИСЛЕННИМИ КУЛЬТУРНО-МИСТЕЦЬКИМИ ТА ВІДПОЧИНКОВМИМИ АКЦІЯМИ УКРАЇНСЬКИХ ТОВАРИСТВ, ЯКІ СЕРЕД ІНШОГО ОРГАНІЗОВУВАЛИ “ШЕВЧЕНКІВСЬИЙ БАЛ” НАПЕРЕДОДНІ ПЕРШОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ
СЕРЕД АРГУМЕНТІВ НА КОРИСТЬ ШЕВЧЕНКА І ФРАНКА БУДЕ ПРЕЗЕНТОВАНО АРХІВНИЙ МАТЕРІАЛ ПРО НИЩЕННЯ ВИБРАНОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРИ З БОКУ “ЦІСАРСЬКОЇ ЦЕНЗУРИ ІМПЕРІЇ ГАБСБУРГІВ”
9.03.2020 / 12:00 НАРОДНИЙ ДІМ ТРУСКАВЦЯ
ЗА УЧАСТІ
ГАЛИЦЬКОГО АКАДЕМІЧНОГО КАМЕРНОГО ХО
Відкриття виставки “П’єси за творами Івана Франка”.
Іван Франко автор п’ятнадцяти драматичних творів. Після його смерті багато його повістей, поем стали п’єсами та виставами. Такі як : “Захар Беркут”, “Мойсей”, “Абукасимові капці” та інші. Для кожного артиста велика честь грати в […]
Повільно час гоїть рани, нанесені духовним і фізичним рабством більшості громадян УРСР, які жили, виживали та гинули з ласки «радянської імперії».
Повільно час гоїть рани, нанесені духовним і фізичним рабством більшості громадян УРСР, які жили, виживали та гинули з ласки «радянської імперії». Потроху забуваємо імена тих людей, що намагалися цьому протидіяти, чи то свідомо ідучи на смерть, чи шукаючи обхідних доріг для порятунку мови та культури. […]
Весна музеїв чи війна ідеологій? Дрогобич, Нагуєвичі: 1934-1946.
Історична правда про українське музейництво на теренах “Франкової Каліфорнії” досі повите штампами радянського “освобождения”, мовляв – “визволили” і заснували музеї, школи, театри, університети тощо. Стираючи тим самим живу історію музейної справи, яку організовували перші хранителі старожитностей Дрогобиччини та спадщини Івана Франка. Дуже часто долі цих перших хранителів вже після першого визволення у 1939 р. закінчувалися – розстрілами.
В історії музейної справи Дрогобича та Нагуєвич донедавна переважала виключно радянська традиція датування історичної пам’яті про витоки перших музеїв на Дрогобиччині.
Наприклад, Державний обласний історичний музей в м.Дрогобичі датувався виключно 1940 роком, а Літературно-меморіальний музей Івана Франка в Нагуєвичах – виключно 1946 р. Натомість про музей у Трускавці узагалі призабуто.
Сенсаційні матеріали віднайдені силами Музею Франка ДІКЗ “Нагуєвичі” дозволяють змінити історичну пам’ять про перші музеї на теренах Дрогобичични, адже, як виявилося, їх концепцію, статути та властиво організаційне утворення організовували громадяни Дрогобиччини набагато раніше, зокрема впродовж 1934-1946 рр.
Саме цей період в історії українського музейництва прагнемо реконструювати, як “Весну перших музеїв”, які нерідко ставали заручниками різних політичних ідеологій 30-х – 40-х рр. ХХ ст.
Розмовлятимемо про перших директорів та музейників Григорія Франка, Антона Лепкого, Мсціслава Мсцівуєвського, Євгенія Петричку та багатьох інших відданих справі хранителів, які стали заручниками політичних амбіції штучного політичного протистояння топосів “Пілсудського ” та “Франка”…
Запрошуємо на Сенсаційну презентацію матеріалів 1934-1946 рр. Про музей пам’яток І.Франка в Нагуєвичах та музей Дрогобиччини ім. Ю. Пілсудського
презентує – Богдан Лазорак
модерує – Оленка Юркевич
19 березня 2020 р., початок о 16.00,
Молодіжний простір Дрогобича
Останні коментарі