Місяць: Вересень 2020

Програма ІІ Всеукраїнської науково-практичної конференції «Народне мистецтво Бойківщини: історія і сучасність»

Програма ІІ Всеукраїнської науково-практичної конференції «Народне мистецтво Бойківщини: історія і сучасність»

Програма ІІ Всеукраїнської науково-практичної конференції «Народне мистецтво Бойківщини: історія і сучасність» до 164-ї річниці від дня народження Івана Франка та до 87-ї річниці від дня народження заслуженого майстра народної творчості України Мирослави Кот. Програма конференції НМБ-2020 (завантажити)  

А чи бачили ви роботи Марка Шагала у своєму житті?… Сьогодні в Нагуєвичах у музеї Івана Франка пройшла дуже цікава виставка робіт нашого дрогобицького Шагала, пана Левка Скопа, присвяченого книзі Бруно Шульца – Птахи.

А чи бачили ви роботи Марка Шагала у своєму житті?… Сьогодні в Нагуєвичах у музеї Івана Франка пройшла дуже цікава виставка робіт нашого дрогобицького Шагала, пана Левка Скопа, присвяченого книзі Бруно Шульца – Птахи. Книга проілюстрована репродукціями його картин. Ми всі прийшли на цю незабутню […]

Процес побудови першого в Україні пам’ятника Петру Франку до Ювілейної 130-ї річниці з Дня його народження у розпалі !

Процес побудови першого в Україні пам’ятника Петру Франку до Ювілейної 130-ї річниці з Дня його народження у розпалі !
Нагадаємо, що Петро Франко відомий український педагог, письменник, науковець-хімік. Учасник національно-визвольних змагань 1914 – 1920 (зокрема, військовий льотчик УГА). Співзасновник Пласту. Член Наукового Товариства ім. Шевченка. Ростріляний за участі Хрущова та Берії на початку липня 1941 р. Досі реабілітований виключно у науковій літературі та офіційній позиції української держави. Натомість справа увіковічнення пам’яті про постать П. Франка у мистецькому пам’ятнику з метою виховання молоді і музейній справі в цілому досі була відсутня.
Станом на сьогодні остаточно завершено консультації та виправлення скульптури, затверджено патент та авторській ідеї музею і автора скульптури, визначено композицію, запроектовано точне місце розташування, підготовлено заміну світильника та електрокомунікаці біля музею І. Франка у Нагуєвичах, виготовлено пам’ятник та розпочато створення постаменту.
Наразі здійснюється процес співставлення креслень фундаментів постаменту на мліметровому папері із реальним ландшафтним простором музею І. Франка в Нагуєвичах.
Насьогодні зібрано та повністю оплачено кошти за роботу над пам’ятником скульптору Івану Мисаковичу, а також фірмі підряднику, яка виготовляє постамент (колону) у загальному розмірі 76 600 грн.
Серед ключових фундаторів фінансування цих коштів і властиво справи відродження історичної пам’яті та увіковічнені історії про героїзм, розстріл і творчу спадщину Петра Франка є безпосередньо:
колектив ДІКЗ “Нагуєвичі”,
п. Андрій та Василь Дулібяники,
п. Андрій Веселий,
п. Михайло Сікора,
п. Петро Грицай.
Важливу родинну лепту у розмірі 3 000 грн. на справу побудови пам’ятника пожертвувала також родина Петра Франка Франка, зкрема внуки Петра і правнуки Каменяра:
родина Адріанни Галущак,
родина Макарух,
родина Іванни Міліянчук,
а також родина Глинних.
Також важливу роль відіграли правнуки Івана Франка Петро і Любов Галущак у справі аналізу та ідентифікації скульптури .
Справа увіковічнення пам’яті до 130-ї річниці від дня народження Петра Франка також супроводжується іншим спеціальним проєктом ініційованим разом із дослідником Андрієм Совою та Романом Метельським, який полягає у запатентованій поштівці на знак відкриття першог опмятника у Нагуєвичах і 130-у річницю.
Нагадаємо, що відкриття пам’ятника заплановано на 14 жовтня біля музею Івана Франка у Нагуєвичах безпосередньо у день Покрову Пресвятої Богородиці і вдень українських героїв ,які поклали життя за волю українського народу.

Всеукраїнська науково-практична конференція «НАРОДНЕ МИСТЕЦТВО БОЙКІВЩИНИ: ІСТОРІЯ ТА СУЧАСНІСТЬ»

Міністерство освіти і науки України Дрогобицький державний педагогічний університет імені Івана Франка Державний історико-культурний заповідник «Нагуєвичі» Кафедра технологічної та професійної освіти Творча лабораторія «Мистецька Бойківщина» ПРОГРАМА Всеукраїнської науково-практичної конференції «НАРОДНЕ МИСТЕЦТВО БОЙКІВЩИНИ: ІСТОРІЯ ТА СУЧАСНІСТЬ» до 164-ї річниці від дня народження ІВАНА ФРАНКА до 87-ї […]

“Франкова осінь в Нагуєвичах”: Виставка ілюстрацій до оповідань Бруно Шульца

      “Франкова освінь у Нагуєвичах” цього року розпочинається за сприяння Творчого об’єнання “Кактус” та в рамках творчого проєкту Тетяни Думан та Левка Скопа “Виставка ілюстрацій до оповідань Бруно Шульца”. Вперше в історії мистецтва Дрогобиччини виставка ілюстрацій до оповідань Бруно Шульца та презентації книги оповдання […]

Невідомі документи з життя і діяльності Петра Франка. Частина сьома.

Петро Франко з донькою Вірою та дружиною Ольгою. Коломия, 1924 р. З приватного архіву Білевичів–Галущаків (м. Львів).                          З нагоди 130-річчя від народження Петра Франка

Сьогодні продовжую публікувати документи з життя і діяльності Петра Франка (28.06.1890–07.1941?) – сина Івана Франка, педагога, науковця, громадського, культурно-просвітнього та військового діяча, провідного фахівця українського тіловиховання, теоретика і практика гімнастично-спортивного руху в Галичині (члена товариств «Сокіл-Батько», співзасновника «Пласту», СТ «Україна», «Змагового Союзу» та ін.), учня та послідовника професора Івана Боберського.

У Центральному державному історичному архіві України у Львові зберігається військова книжка Петра Франка (ф. 640, оп. 1, спр. 3, арк. 24–30). Вона видана 26 вересня 1923 р. у Коломиї, де на той час мешкав Петро Франко з сім’єю. Книжка містить інформацію про його життєвий шлях, його антропометричні дані, відомості про місце проживання, сімейний стан тощо. У документі можна було приклеювати світлину або ставити відтиск пальця. У військовій книжці на шостій сторінці є відтиск пальця Петра Франка. Згідно даних, поданих у документі, Петро Франко проживав у Коломиї за адресою: вулиця Українська, будинок 39.

Представлений для широкого загалу документ є цікавим джерелом з яким варто ознайомитися для кращого розуміння цієї величної постаті в історії України.

 

“ЛУЧНИК КЛЕМЕНСА КОРЕВА ДЛЯ ВІЙСЬКОВИХ ПОХОДІВ ВЛАДИСЛАВА ІІ” АБО ЯК ЗАСНУВАЛИ СЕЛО ДОВГЕ “НА ПУСТЦІ ДОВГЕ” ДРОГОБИЦЬКОГО ПОВІТУ У БЕРЕЗНІ 1412 Р.

“ЛУЧНИК КЛЕМЕНСА КОРЕВА ДЛЯ ВІЙСЬКОВИХ ПОХОДІВ ВЛАДИСЛАВА ІІ” АБО ЯК ЗАСНУВАЛИ СЕЛО ДОВГЕ “НА ПУСТЦІ ДОВГЕ” ДРОГОБИЦЬКОГО ПОВІТУ У БЕРЕЗНІ 1412 Р. ВІДМОВА ВІД ФАЛЬСИФІКАЦІЇ ТА ПОКЛИК НА ДЖЕРЕЛО – ЗАПОРУКА ІСТОРИЧНОЇ ПРАВДИ ПРО ЗАСНУВАННЯ СЕРЕДНЬОВІЧНОГО СЕЛА ДОВГЕ ДРОГОБИЦЬКОГО РАЙОНУ ! Про заснування села Довге, […]

Господарська частина ДІКЗ ” Нагуєвичі” розпочала титанічну роботу над заміною дерев’яної огорожі.

Господарська частина ДІКЗ ” Нагуєвичі” розпочала титанічну роботу над заміною дерев’яної огорожі родинної садиби та саду Івана Франка в Нагуєвичах за сприяння Дрогобицького лісгоспу, Нафтового коледжу міста Дрогобича, а такожлісгоспу, Нафтового коледжу міста Дрогобича, а також Департамент з питань культури, національностей та релігій ЛОДА