Процес побудови першого в Україні пам’ятника Петру Франку до Ювілейної 130-ї річниці з Дня його народження у розпалі !

Процес побудови першого в Україні пам’ятника Петру Франку до Ювілейної 130-ї річниці з Дня його народження у розпалі !
Нагадаємо, що Петро Франко відомий український педагог, письменник, науковець-хімік. Учасник національно-визвольних змагань 1914 – 1920 (зокрема, військовий льотчик УГА). Співзасновник Пласту. Член Наукового Товариства ім. Шевченка. Ростріляний за участі Хрущова та Берії на початку липня 1941 р. Досі реабілітований виключно у науковій літературі та офіційній позиції української держави. Натомість справа увіковічнення пам’яті про постать П. Франка у мистецькому пам’ятнику з метою виховання молоді і музейній справі в цілому досі була відсутня.
Станом на сьогодні остаточно завершено консультації та виправлення скульптури, затверджено патент та авторській ідеї музею і автора скульптури, визначено композицію, запроектовано точне місце розташування, підготовлено заміну світильника та електрокомунікаці біля музею І. Франка у Нагуєвичах, виготовлено пам’ятник та розпочато створення постаменту.
Наразі здійснюється процес співставлення креслень фундаментів постаменту на мліметровому папері із реальним ландшафтним простором музею І. Франка в Нагуєвичах.
Насьогодні зібрано та повністю оплачено кошти за роботу над пам’ятником скульптору Івану Мисаковичу, а також фірмі підряднику, яка виготовляє постамент (колону) у загальному розмірі 76 600 грн.
Серед ключових фундаторів фінансування цих коштів і властиво справи відродження історичної пам’яті та увіковічнені історії про героїзм, розстріл і творчу спадщину Петра Франка є безпосередньо:
колектив ДІКЗ “Нагуєвичі”,
п. Андрій та Василь Дулібяники,
п. Андрій Веселий,
п. Михайло Сікора,
п. Петро Грицай.
Важливу родинну лепту у розмірі 3 000 грн. на справу побудови пам’ятника пожертвувала також родина Петра Франка Франка, зкрема внуки Петра і правнуки Каменяра:
родина Адріанни Галущак,
родина Макарух,
родина Іванни Міліянчук,
а також родина Глинних.
Також важливу роль відіграли правнуки Івана Франка Петро і Любов Галущак у справі аналізу та ідентифікації скульптури .
Справа увіковічнення пам’яті до 130-ї річниці від дня народження Петра Франка також супроводжується іншим спеціальним проєктом ініційованим разом із дослідником Андрієм Совою та Романом Метельським, який полягає у запатентованій поштівці на знак відкриття першог опмятника у Нагуєвичах і 130-у річницю.
Нагадаємо, що відкриття пам’ятника заплановано на 14 жовтня біля музею Івана Франка у Нагуєвичах безпосередньо у день Покрову Пресвятої Богородиці і вдень українських героїв ,які поклали життя за волю українського народу.