Майстер-клас «Український герб»
19 лютого 1992 року український парламент затвердив Малий Державний Герб України, що став одним із трьох офіційних символів нашої держави. З ухваленням через чотири роки нової Конституції його статус був закріплений і в Основному Законі.
Тому, сьогодні, 19 лютого в Нагуєвицькій середній загальноосвітній школі старша наукова співробітниця ДІКЗ «Нагуєвичі» Марія Добрянська спільно з учителькою цієї школи Оксаною Риб’як провела в четвертому класі майстер-клас «Український герб».
Пані Оксана розповіла та показала, як виконувати роботу: на формат паперу заздалегідь олівцем нанесений ескіз герба. Кожна дитина по черзі підходить і наносить спочатку на відведене місце клей, а потім акуратно посипає зернятками пшона, яке наші предки вважали символом багатства.
Діти старанно виконували настанови учителя і як результат – отримали один і державних символів України.
Марія Добрянська розповіла дітям, що окрім герба України державними символами є гімн і прапор України. Також вона ознайомила дітей з історією герба. Так за часів Київської Русі тризуб був родовим знаком Рюриковичів. Його зображення археологи знаходять на монетах, печатках, посуді, цеглі, настінних розписах.
25 лютого 1918 року в Коростені Українська Центральна Рада прийняла Тризуб за офіційний герб УНР.
З 22 січня 1919 року згідно з законом про Злуку Тризуб став використовуватися і як герб Західної області УНР. Залишався він гербом гетьманської держави П. Скоропадського, а також Директорії.
Уперше спроба конституційно оформити Тризуб як державний герб була зроблена у травні 1920 у проекті Конституції, розробленому Всеукраїнською Національною Радою, а вдруге — спеціальною «Урядовою Комісією по виготовленню Конституції Української Держави» 1 жовтня того ж року.
Відновивши незалежність у 1991 році та обравши Тризуб державним гербом, Україна продемонструвала наслідування традицій Української Народної Республіки.
Останні коментарі