Хранителі музею І. Франка взяли участь у презентації Науково-дослідної лабораторії археології та краєзнавства

Хранителі музею І. Франка взяли участь у презентації Науково-дослідної лабораторії археології та краєзнавства

Сьогодні, 19 лютого на факультету історії, педагогіки та психології Дрогобицького державного педагогічного університету ім. І. Франка відбулася презентація оновленої версії експозиції та фондів Науково-дослідної лабораторії археології та краєзнавства. На презентацію зібрались колишні працівники лабораторії, науковці університету, музейники Дрогобицького регіону.

Її представив завідувач лабораторії професор Леонід Тимошенко. Він розповів про історію створення та попередню діяльність лабораторії її досягнення та здобутки, починаючи з археологічних практик початку 2000-х років, про тих, хто ще будучи студентами та аспірантами вносили свій неоцінений вклад у її розвиток. І це не дивно, що Науково-дослідна лабораторія археології та краєзнавства стала справжньою кузнею кадрів, адже за час її існування було організовано близько двадцяти археологічних експедицій в українському Криму та Прикарпатті. І це не лише проведення розкопок, але й їх детальний опис і ретельне дослідження з подальшою публікацією археологічних та писемних джерел, випуском монографій, навчальних посібників, наукової літератури і книжок.

Також Леонід Тимошенко ознайомив учасників презентації з раритетними експонатами та виставковими експозиціями, розміщені в науково-дослідній лабораторії. А це, справді, унікальні речі, про які ми розповімо більш докладно, але іншого разу.

Привітали з відкриттям оновленої версії експозиції декан факультету історії, педагогіки та психології кандидат педагогічних наук, доцент Орест Гук, директор музею «Дрогобиччина» Алла Гладун, начальник управління культури та розвитку туризму Дрогобицької міської ради Володимир Ханас.

Про свій досвід роботи в науково-дослідній лабораторії поділилися доктор історичних наук, доцент кафедри історії України ДДПУ Юрій Стецик, співробітниця музею «Дрогобиччина» Леся Хомич. А підвів підсумок роботи в лабораторії кандидат історичних наук, директор Державного історико-культурного заповідника «Нагуєвичі» Богдан Лазорак: «Той досвід, який ми тут всі здобули – професора, доктори, доценти, кандидати – є немислимий… Під час археологічних експедицій на наших теренах були віднайдені надзвичайно цінні історичні речі. А вже починаючи з вересня місяця робота полягала не тільки з експонатами, звітами, а вона полягала у підготовці до написання дисертацій – в кожного вона була своя. Я думаю, що на сьогодні ми маємо, якщо взяти за фаховістю і кількістю учнів професора Тимошенка, то це одна з найвідоміших історичних шкіл у сучасній українській науці».