Генію української нації Іванові Франку – 166
Сьогодні, 27 серпня, минає 166 річниця від дня народження генія української нації Івана Франка. Традиційно відзначення розпочинається в селі Нагуєвичі, колисці майбутнього велета, де він вперше побачив світ. То ж біля пам’ятного Хреста до скасування кріпацтва 1848 р., який викував його батько Яків Франко відбувся молебень, який провели о. Андрій Безушко та о. Тарас Коберинко. Чисельні гості, серед яких були правнуки Івана Франка Петро та Любов Галущаки, депутати Верховної Ради Михайло Цимбалюк та Орест Саламаха, голова Дрогобицької районної військової адміністрації Степан Кулиняк, голова Дрогобицької районної ради Андрій Шевкенич, голова Дрогобицької ТГ Тарас Кучма, проректор Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка , професор Микола Пантюк, депутати різних рівнів, науковці, історики, франкознавці, всі хто знає, хто любить творчість Івана Франка.
Отець Тарас Коберинко, звертаючись до гостей зазначив: «Іван Франко, як стверджують дослідники його творчості, дуже добре знав Святе Писання, адже переклав на українську мову книгу «Буття». Він неодноразово у своїх творах сягав євангельських сюжетів, мотивів, ідей, висловів. Згадайте його поему «Мойсей» чи вірш «Якби ти знав, як много важить слово…».
Продовжуючи тему, що Франко був глибоко віруючою людиною, яку розпочав о. Тарас, директор ДІКЗ «Нагуєвичі» Богдан Лазорак підтвердив: «Франко хрестив своїх дітей, всі діти хрестили своїх дітей. І це є Києво-християнська традиція, яка мусолить очі комуністам і москалям. Я щиро дякую вам усім, що ми за ці роки змогли виплести вишиванку одними нитками від Академії наук, від Міжнародної премії Івана Франка, від громади міста Дрогобича, Дрогобицької військової державної адміністрації, від Народних депутатів України, які щорічно приїжджають сюди, Микола Княжицький, Орест Саламаха, Михайло Цимбалюк».
А завершив свій короткий виступ Богдан Лазорак словами: «Ми маємо сплести, тут, в садибі Франка таку вишиванку, такими однаковими нитками, яку ніхто, ніколи не розпрете!».
Після цього гості ДІКЗ «Нагуєвичі» поклали квіти до пам’ятника великому синові українського народу Іванов Франку.
Завершилися сьогоднішні заходи в Нагуєвичах благодійною авторською екскурсією потайними закамарками Літературно-меморіального музею Івана Франка, яку провів музейний доглядач ДІКЗ «Нагуєвичі», аспірант історичного факультету ДДПУ ім. Івана Франка Назар Юрчишин. На жаль, більшість гостей в силу різних причин проігнорували цю дуже цікаву екскурсію, тому надіємося, що завтра, 28 серпня, вони надолужать втрачене, відвідавши усі антикацапські локації VІ-го благодійний Етно-фесту у садибі Франка на підтримку Збройних Сил України.
Останні коментарі