В музеї відкрилася виставка фотографій «Чорно-білі візерунки»
16 травня, напередодні Всесвітнього Дня вишиванки, в Держаному історико-культурного заповідника «Нагуєвичі» відкрилася виставка чорно-білих фотографій «Чорно-білі візерунки». На ній представлені світлини із зображеннями вишитих строїв із фондів заповідника «Нагуєвичі» та особистих архівів працівників музею. Кілька унікальних фотографій наших бабусь і прабабусь зроблені ще на початку ХХ сторіччя і датуються 1912-1928 роками. Також на виставці є оригінальні фотографії родини Івана Франка у вишитих строях. Зокрема кілька світлин Тараса Франка, Стефанії Франко (Дрогобицької), Оксани Франко. Окремо представлені фотографії з відзначення 100-річчя від дня народження Каменяра в селі Нагуєвичі, серед них художні колективи з усієї України, всесвітньо відоме тріо сестер Байко.
«Якщо ви фотографуєте в кольорі, то показуєте колір одягу або тіла, але якщо ви знімаєте чорно-біле, то показуєте колір душі», – стверджував Бруно Барбе, фотограф Magnum Photos.
Власне і на представлених фотографіях 50-ти чи сторічної давнини ми можемо оцінити душу нашого народу, з яким трепетом наші предки відносилися до вишивки, адже вона є генетичним кодом українця, оберегом і символом єднання нації.
Так, свято День вишиванки сприяє єдності і культурному відродженню українського народу, зберігає споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу. Вишиванка – духовна броня, яка єднає українців, символ віри, надії, любові, символ сміливості, боротьби та перемог. Зараз День вишиванки має особливий сенс – українці змушені відстоювати свою національну ідентичність і боротися за неї, віддаючи свої життя.
Тож одягаймо українські обереги-вишиванки і нехай весь світ побачить, яка прекрасна наша Україна і її символи!
Підготувала та організувала фотовиставку «Чорно-білі візерунки» старша наукова співробітниця музею Тетяна Лазорак.
Запрошуємо відвідати та ознайомитися з цією виставкою!
Останні коментарі