Презентація робіт Львівського державного фахового коледжу декоративного і ужиткового мистецтва ім. І. Труша в музеї Івана Франка

Презентація робіт Львівського державного фахового коледжу декоративного і ужиткового мистецтва ім. І. Труша в музеї Івана Франка

В рамках третьої Всеукраїнської науково-практичної конференції «Народне мистецтво Бойківщини: історія і сучасність», присвяченої 90-й річниці від Дня народження заслуженого майстра народної творчості України Мирослави Кот в ДІКЗ «Нагуєвичі» відбулася дуже цікава презентація. На ній були представлені 157 (!) одиниць вишитих речей, серед них: вишиті сорочки, рушники, унікальний декоративний триптих, авторські ляльки, декоративні подушки та інші рідкісні речі. Усі ці роботи були передані Львівським державним фаховим коледжом декоративного і ужиткового мистецтва ім. І. Труша, зокрема глибоку вдячність висловлюємо завідувачці відділу вишивки і моделювання одягу коледжу Світлані Карпін. Окрім цього 32 сорочки, вишиті талановитими учнями цього коледжу були представлені на показі моделей одягу «Бойківська ноша», що відбувся перед презентацією виставки. 16 дорослих і 16 дитячих вишиванок. На рівні світових модельних агентств їх представили учні навчальних закладів Лішні та Нагуєвич.

Саму ж презентацію виставки творчих робіт студентів і викладачів Львівського державного фахового коледжу декоративного і ужиткового мистецтва ім. І. Труша провела наукова співробітниця музею Любов Плюйко. Вона сказала: «На теперішній час вишиванку можна вважати одним із символів, яким українці може вирізнятися серед інших націй світу. Вишиванка сприяє єдності і культурному відродженню всього багатонаціонального українського народу.  В давнину вірили, що вишиванка оберігає людину, дарує їй добру долю та здоров’я. Матері вишивали своїм дітям одяг з особливою теплотою та любов’ю. Існують свідчення, що процес вишивання мав вигляд особливої церемонії. Жінки вишиваючи молились і вірили, що ці молитви зроблять їх вишиванку сильною, наповненою позитивною енергією та здатною захистити від зла та напасті».

Також Любов Плюйко розповіла про роботи, представлені на виставці та роль вишивки в історії українського народу, адже це – наш генетичний код.

Присутні на виставці учасники конференції з величезним зацікавленням оглянули представлені експонати та ще довго обмінювалися враженнями від побачених витворів мистецтва.