Благодійний конкурс-змагання «Франко-літачок»

Благодійний конкурс-змагання «Франко-літачок»

Одним із найемоційнішим дійством на сьомому етно-фестивалі був благодійний конкурс-змагання «Франко-літачок» між учнями навчальних закладів Франкового краю. Ще напередодні фестивалю, головною метою якого був збір коштів для купівлі безпілотного розвідувального апарату «Франко Shark», наші дрогобицькі військові записали відеозвернення про необхідність придбання такого апарату та показали, які «літачки» запускають вони. Автори ідеї конкурсу та паперових макетів Микола Походжай, Богдан Лазорак і Роман Криванчик запевнили, що це стане «фішкою» фестивалю. Так воно і сталося.

Діти виготовляли паперові літачки, клеїли на них патріотичні наліпки та готувались до їх «запуску». Слід відзначити, що конкурсну програму готували та проводили заступниця директора ДІКЗ «Нагуєвичі з наукової роботи Лілія Хміль, наукова співробітниця музею Любов Плюйко та неперевершений ведучий, який підбадьорював кожну команду-учасницю – бібліограф Назарій Юрчишин.

То ж після запусків своїх літачків, команди розмістилися в такому порядку: четверте місце – команда Стебницька гімназія №11, третє місце – Лішнянський НВК, друге місце здобула команда Дрогобицького ліцею №2, а переможцями стала команда Нижньогаївського НВК.

Всі учасники отримали призи і подарунки від Державного історико-культурного заповідника «Нагуєвичі» та спонсора конкурсу фірми Husqvarna, що виготовляє якісні весь спектр лісових і садових інструментів, включно з газонокосарками та ланцюговими пилками.

Також поряд з місцем проведення конкурсу учасники могли побачити діючі моделі літачків, які представив авіаційно-спортивний клуб «Віраж» та Андрій Мелимука.

P.S. Слід зазначити, що конкурс викликав таке зацікавлення, що навіть після його завершення ще кілька учасників вирішили взяти в ньому участь, але просто для інтересу.