Біля міського народного дому в Дрогобичі вшанували Івана Франка та Михайла Шалату

Біля міського народного дому в Дрогобичі вшанували Івана Франка та Михайла Шалату

27 серпня біля пам’ятника Іванові Франку в Дрогобичі відбулося віче та молитва за Франка, в яких взяли участь правнуки Івана Франка, представники влади, педагогічного університету, навчальних закладів, ДІКЗ «Нагуєвичі» та громадськості міста і району. Розпочався захід з хвилини мовчання за загиблими нашими воїнами, які віддали життя захищаючи рідну землю від окупанта.

Після покладання квітів до монумента Каменяра виступили Заслужений прикарпатський ансамбль пісні і танцю «Верховина» та актори народного театру ім. Лесі Українки Народного дому ім. І. Франка Алла Мельничук та Іван Сех, які виконали уривок з вистави «Мойсей з України».

Після цього відбулось відкриття на фасаді Народного дому меморіальної таблиці письменнику громадському діячу, кандидату філологічних наук, професору ДДПУ, засновнику Дрогобицької «Просвіти» Михайлові Шалаті.

Роман Лубківський назвав Михайла Шалату «новітнім звіздарем вічного Дрогобича», бо для нього саме Дрогобич став місцем для праці й творчости, для невсипущої громадської роботи.

І тепер дрогобичани віддали шану талановитій особистості, який прославляв рідне місто не тільки в Україні, але й у світі.