До Дня довкілля відбулася еко-мандрівка «Бережімо природу»

До Дня довкілля відбулася еко-мандрівка «Бережімо природу»

Музей-садиба Івана Франка в Нагуєвичах знаходиться в мальовничому куточку у передгір’ї Карпат. Буквально з її порогу можна побачити прекрасні краєвиди, які колись давали натхнення малому Івасю Франку. Усі, хто побував у цій чарівній місцині запам’ятають на все життя цю прекрасну природу. Але просто любити природу і милуватися її красою – трохи замало. Треба бути для неї другом і добрим господарем.

Напередодні Дня довкілля, цьогоріч у Франковому обійсті відбулася еко-мандрівка «Бережімо природу», яку провела наукова співробітниця музею Ірина Сопотницька.

Юні відвідувачі заповідника з цікавістю слухали розповідь пані Ірини про те, з яким трепетом ставився Іван Франко до природи. У багатьох своїх творах він з любов’ю описував красу всього того, що його оточувало поблизу батьківської оселі. Адже він дуже любив проводити свій час у місцевих лісах, збираючи гриби чи на березі річки, ловлячи рибу.

Як кажуть, великі творчі люди, чи то художники, чи то письменники або поети їх надихала природа, вона справді має якусь свою магію. Так й Іван Франко черпав свою енергію з рідної землі, її природи.

Також Ірина Сопотницька нагадала дітям про основну тему еко-мандрівки – берегти природу, навколишнє середовище та розповіла про те, як у світі відзначають День довкілля та його мету.

А головною метою свята є підвищення рівня свідомості наших мешканців у питаннях, що стосуються збереження безпеки навколишнього середовища. В Україні День довкілля відзначається щорічно в третю суботу квітня, починаючи з 1999 року. Хоч треба зазначити, що наша країна також долучається і до Всесвітнього дня охорони навколишнього середовища п’ятого червня.

Давайте разом зробимо навколишнє середовище кращим, і надалі не забуватимемо про його охорону та збереження природних скарбів.