До дня пам’яті кіборгів перегляд фільму «Кіборги. Герої не вмирають» Ахтема Сеітаблаєва за сценарієм Наталії Ворожбит (16 січня о 12 год.)

До дня пам’яті кіборгів перегляд фільму «Кіборги. Герої не вмирають» Ахтема Сеітаблаєва за сценарієм Наталії Ворожбит (16 січня о 12 год.)

16 січня в Україні відзначають День пам’яті захисників Донецького аеропорту, яких за мужність та неймовірну стійкість називають кіборгами.

«Кіборги» вистояли, не встояв бетон», – фраза, яка увійшла в історію разом із подвигом українських бійців, які боронили ДАП 242 дні, з 26 травня 2014 року до 22 січня 2015 року.

Фільм «Кіборги. Герої не вмирають» розповідає про оборону Донецького аеропорту. Герої воєнної драми – семеро добровольців, які до останнього захищають аеропорт. Історія розгортається протягом двотижневого чергування в аеропорту одного батальйону в 2014 році. Добровольча група вперше приїздить до гарячої точки, яку вже чотири місяці обороняють наші військові, та віч-на-віч стикається зі страшним обличчям війни: до захисту аеропорту стають не лише професійні військові, а й добровольчі корпуси. Це зіткнення, – безумовний виклик для всього світу, – стає початком формування нової самоідентифікації громадян України.

Режисер фільму – Ахтем Сеітаблаєв. Загальна прем’єра відбулася у День Збройних Сил України, 6 грудня 2017 року, але першими картину побачили військові Маріуполя. У перший тиждень прокату «Кіборги» поставили рекорд серед українських фільмів.

Фільм отримав нагороди на Міжнародному фестивалі у Верховині, премію «Золота дзиґа», премію кінокритиків «Кіноколо».