Тематична екскурсія «Традиції Водохреща у Нагуєвичах доби Франка» (8 січня о 14 год.)

Тематична екскурсія «Традиції Водохреща у Нагуєвичах доби Франка» (8 січня о 14 год.)

Наш український народ має багату і давню культуру, надбану багатьма поколіннями. З давніх часів до нас ідуть життєва мудрість та настанови. Вони закладені в українських звичаях, святах, обрядах, традиціях. Українські традиції пояснюють та обґрунтовують взаємини між людьми, між людьми і природою, духовну цінність кожної окремої людини, і народу взагалі. Рід наш прекрасний духовністю.

Водохреща, Хрещення чи Йордан – народно-релігійне свято. Вода на Хрещення вважається цілющою, вона символізує початок життя та очищення.

В українських селах після водосвяття всі люди поверталися до своїх хат. Поки мати або старша дочка подавали на стіл обідати, батько брав з-за образу Божої Матері пучок сухих васильків, мочив їх у свяченій воді і кропив все в хаті та в господарстві; потім брав крейду і малював нею хрести на образах, сволоці, дверях і миснику. Після цього батько сідав за стіл, а за ним і вся родина. Перед їжею п’ють свячену воду, оскільки вважається, що свячена на Водохреще вода має вживатися натще, адже саме за цієї умови вона має найбільшу силу.

А які традиції в цей день були в Нагуєвичах?

Про це можна дізнатися, відвідавши тематичну екскурсію в Державному історико-культурному заповіднику «Нагуєвичі» 8 січня о 14 годині.