Доповідь «Дрогобицька солеварня часів Івана Франка: історія і найновіші знахідки» на науковому семінарі «Перехресні стежки».

Доповідь «Дрогобицька солеварня часів Івана Франка: історія і найновіші знахідки» на науковому семінарі «Перехресні стежки».

У вівторок, 27 лютого, о 15:15 в 305 аудиторії Львівського національного університету імені Івана Франка (за адресою м. Львів, вул. Університетська, 1) відбудеться засідання Франківського щомісячного міждисциплінарного наукового семінару «Перехресні стежки».

З доповіддю «Дрогобицька солеварня часів Івана Франка: історія і найновіші знахідки» виступить зберігач фондів Державного історико-культурного заповідника «Нагуєвичі» Назарій Юрчишин.

Сіль віддавна вважають матір’ю Дрогобича. Саме навколо солеварні виникло поселення відоме тепер як Дрогобич. Але не тільки в цьому місці видобували сіль на Дрогобиччині. Давню соляну традицію має і рідне село Івана Франка – Нагуєвичі. Про історію промислової перлини України – Дрогобицького солевиварювального заводу, найстарішого постійно діючого підприємства нашої країни, де сіль досі продовжують добувати за автентичною технологією 14 ст., а також зв’язки Івана Франка з ним і не тільки – у доповіді Назарія Юрчишина.

У графічному оформленні афіші використано зображення скульптурного портрета Івана Франка роботи © Василя Одрехівського, який зберігається на балансі ДІКЗ «Нагуєвичі» з 2016 року

До семінару можна долучитися також онлайн за посиланням:

Zoom Meeting https://us05web.zoom.us/j/9622446519?pwd=lw

eR3ss7KxCE9u431s92xDf7nh7xk0.1

Meeting ID: 962 244 6519

Passcode: IF2023

Ласкаво запрошуємо!