Доповідь-презентація голови Археографічної комісії НТШ, заступника голови Українського геральдичного товариства, історика Івана Сварника «Іван Франко в архівних документах»

Доповідь-презентація голови Археографічної комісії НТШ, заступника голови Українського геральдичного товариства, історика Івана Сварника «Іван Франко в архівних документах»

Іван Сварник народився 24 березня 1952 року у Луцьку в родині вчителів. 1957 року родина переїхала до Львова. 1969 року закінчив школу, у 1970-1973 роках навчався на історичному факультеті Львівського державного університету. У березні 1973 року виключений з III курсу університету через «вчинок негідний звання радянського студента» – участь у нелегальному студентському гуртку. Упродовж 1973–1975 років проходив військову службу у лавах ВМФ СРСР у Кронштадті. З 1975 року – працівник Центрального державного історичного архіву УРСР у Львові (нині ЦДІА України у Львові) – молодший і старший науковий співробітник, старший археограф, завідувач відділу давніх актів, заступник директора, старший науковий співробітник, завідувач сектору допоміжних історичних дисциплін.

Учасник і доповідач міжнародних наукових конференцій у Варшаві, Вінниці, Вроцлаві, Ґраці, Дніпропетровську, Запоріжжі, Єрусалимі, Києві, Кракові, Львові, Перемишлі, Яслі та інших містах. З 1995 року автор щотижневої програми Львівського ТБ «Історичні мандрівки по Львові», численних документальних фільмів («Буськ», «Замки Львівщини», «Берестечко», з 2002 року цикл «Ключі від міста Лева» ТБМ), радіопередач. Автор понад 200 наукових і науково-популярних праць з історії, джерелознавства, археографії, архівознавства, сфрагістики, геральдики, історичного краєзнавства та ін. Співавтор гербів Львова, Львівської обл., Березини, Брюховичів, Винників, Добромиля, Дублян, Кам’янки-Бузької, Косова та інших. Також перекладає на українську мову художні та історичні твори з чеської, польської, словацької, німецької, російської мов.

2000 року, як стипендіат фонду І. Коляски працював у архівах і бібліотеках Канади, читав лекції з української геральдики, генеалогії, архівознавства у Торонто, Оттаві, Едмонтоні, Калґарі.

Викладав історію України, архівознавство у Львівському університеті, Західноукраїнському колегіумі, Українському католицькому університеті.

Голова Археографічної комісії НТШ, член-засновник і заступник голови з 1990 р. Українського геральдичного товариства, протягом 1990-2000 рр. член ради Міжнародної Фундації «Кшижова» (Польща) з європейського порозуміння, з 2004 р. віце-президент Товариства шанувальників Львова.