Галина Сабат, Богдан Лазорак та Микола Галів – лавреати Всеукраїнської мистецько-наукової премії імені Юрія Дрогобича 2023 року

Галина Сабат, Богдан Лазорак та Микола Галів – лавреати Всеукраїнської мистецько-наукової премії імені Юрія Дрогобича 2023 року

Сьогодні, 8 вересня, в приміщенні Всеукраїнського товариства «Просвіта» відбулося вручення Всеукраїнської мистецько-наукової премії імені Юрія Дрогобича. Ця премія вручається вже вдруге, відзначаються нею, відповідно до положення про премію, письменники, художники, науковці, музиканти, котрі зробили значний внесок у розвиток культурно-мистецького життя Дрогобича, здійснили ґрунтовне наукове дослідження з історичного минулого міста та краю тощо.

Розпочався захід з молитви та хвилини мовчання за нашими військовими, які віддали своє життя за Україну.

Зі вступним словом до присутніх звернувся голова оргкомітету Роман Пастух. Він розповів про те, як відбувалися попередні засідання комітету з вручення премії, які кандидатури розглядалися та які рішення були прийняті. То ж він оголосив цьогорічних лавреатів премії ім. Ю. Дрогобича. Ними стали завідувачка кафедри зарубіжної літератури та полоністики професорка Галина Сабат, кандидат історичних наук, директор Державного історико-культурного заповідника «Нагуєвичі» Богдан Лазорак та доктор педагогічних наук, професор кафедри історії України Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка Микола Галів.

Дипломи та нагрудні відзнаки лавреатів вручили Роман Пастух та голова Благодійного фонду родини Веселого Андрій Веселий.

Про здобутки кожного з лавреатів цьогорічної премії імені Юрія Дрогобича розповів секретар організаційного комітету Роман Кабацький. Він також висловив захоплення науковими здобутками усіх трьох лавреатів, кожен з яких у своїй царині творять величні речі задля того, щоб наш Дрогобич був відомий далеко за межами України. «Я радий, що ми маємо таких науковців, таких людей, які небайдужі, які не зважаючи на всі труднощі, вони працюють», – завершив свій виступ пан Роман.

Спільну думку щодо вручення нагород висловив Богдан Лазорак: «Ці нагороди ніколи не будуть особистими, це будуть нагороди батьків, які народили цих дітей, це будуть нагороди тих людей, того середовища, в якому вони зростали і потрібно дякувати, тим, хто навколо тебе, хто тебе підтримує. А Іван Франко – це геній, який мусить об’єднати нас усіх!».

Зі словами подяки виступили Галина Сабат та Микола Галів, вони також подарували для Дрогобицького товариства «Просвіта» свої книги.

Цікаві факти щодо своєї праці над книжкою про Юрія Дрогобича учасники заходу почули від лавреата Міжнародної премії ім. Івана Франка та минулорічної премії імені Юрія Дрогобича, дійсного члена НТШ, доктора історичних наук, професора Леоніда Тимошенка.

Також лавреатів премії привітав начальник управління культури та розвитку туризму Володимир Ханас.