В Нагуєвицькій середній загальноосвітній школі відкрилися кімната-музей етно-хата та філія Дрогобицької художньої школи

В Нагуєвицькій середній загальноосвітній школі відкрилися кімната-музей етно-хата та філія Дрогобицької художньої школи

Сьогодні в Нагуєвицькій середній загальноосвітній школі І-ІІІ ст. ім. І. Франка відбулася непересічна подія – відкриття кімнати-музею та філії Дрогобицької художньої школи. Але про все по порядку. Ідея створення кімнати-музею, етно-хата, виникла давно, тож довелося попрацювати над її наповненням. Експонати, а це – вишивки, скатертини, старовинні предмети побуту, та одягу, образи, картини вдало розмістилися в одному із класів школи.

І як сказав директор школи Тарас Чапля: «Це дасть змогу нашим дітям примножити свої знання про історію, культуру, побут, звичаї, традиції нашої місцевості, нашого села».

Новостворений кімнату-музей освятили священики ПЦУ та УГКЦ протоієрей Андрій Безушко та о. Іван Ковба.

У своєму слові о. Андрій Безушко зазначив: «Ми формуємо себе завжди на певній історії – історії сім’ї, історії робу. Створюючи такі класи, такі музеї, ми наших дітей легенько повертаємо до витоків, до коренів наших. І чим більше ми будемо таке робити, тим кращими вони виростуть, тим достойнішими вони будуть. Я дякую усім творцям за те, що ви зробили. Ці вишивки характеризують нашу історію – в часи війн їх кольори були темними, в часи розвитку – яскравими. Вишивка несла за собою відчуття настрою суспільства. То ж відчувайте дух нашої прекрасної, чарівної, яскравої України!»

Також на відкриття завітали представники: дрогобицької міської влади, зокрема міський голова Тарас Кучма, начальники управління культури та розвитку туризму Володимир Ханас, відділу освіти Роман Грицай, Державного історико-культурного заповідника «Нагуєвичі», а саме заступник директора з наукової роботи Лілія Хміль та наукова співробітниця музею Любов Плюйко, староста сіл Унятичі та Нагуєвичі Леся Гром, мешканці села.

Учні школи провели цікаву екскурсію у новоствореному музеї, розповіли про представлені експонати, їх призначення та історію.

Опісля, офіційна частина перенеслася в кабінет художньої школи-філії, ініціатором створення якої є директор Дрогобицької дитячої художньої школи Ігор Шимко. Він з приємністю відзначив бажання дітей навчитися малювати. На початках – це будуть діти молодших класів, а навчання буде проводити молода вихованка Львівського державного коледжу декоративного і ужиткового мистецтва імені Івана Труша Вікторія Плюйко.

Надіємося, що серед маленьких нагуєвицьких художників виростуть майбутні заслужені митці, адже ця земля багата своїми геніями, згадаймо лише Івана Франка!