Харківський кобзарський цех в садибі Івана Франка

Харківський кобзарський цех в садибі Івана Франка

Сьогодні, 31 березня, в конференц-залі ДІКЗ «Нагуєвичі» відбувся захід «Кто кріпко на Бога уповая, Той недвижим смотрить на вся злая…», на якому вперше у садибі Франка було представлено Харківський кобзарський цех. На початку заходу всі присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять тих, хто загинув, обороняючи свою землю від російських окупантів. У вступному слові директор музею Івана Франка в Нагуєвичах Богдан Лазорак подякував учасникам заходу, які в такий складний час відгукнулися і погодилися розповісти про давні канти, військові звитяги, кобзарство і книги.

Про таємниці українського кобзарства розповів один із учасників Харківського кобзарського цеху кандидат філософських наук, відомий харківський видавець Олександр Савчук. Він зупинився на історії виникнення кобзарства, зокрема на Слобожанщині, виготовлення інструментів, формування співоцького світогляду, жанри репертуару.

Також Олександр Савчук познайомив присутніх з книгою Стефана Таранушенка «Знищені шедеври української дерев’яної сакральної архітектури. Книга з доповненою реальністю», яка нещодавно вийшла у видавництві. На прикладі п’яти церков на Полтавщині, Харківщині та Чернігівщині автор досліджує архітектурну досконалість витворів мистецтва початку XVII ст., які, на жаль, були знищені совітами вже в ХХ ст.

Також на заході виступили професор кафедри музичної фольклористики Національної музичної академії України, лірник і бандурист Михайло Хай та професор, доктор історичних наук, лауреат Міжнародної премії Івана Франка Леонід Тимошенко.