Книжкова виставка «І на оновленій землі. Врага не буде супостата…»

Книжкова виставка «І на оновленій землі. Врага не буде супостата…»

Задля вшанування пам’яті постаті Кобзаря, напередодні 209-річниці від дня його народження, 8 березня в Державному історико-культурному заповіднику «Нагуєвичі» відкрилася книжкова виставка. «І на оновленій землі. Врага не буде супостата…» . Її підготувала наукова співробітниця музею Марія Шутко.

З плином часу ми все більше переконуємося, що творчість Тараса Шевченка – то одкровення, які він висловив на адресу минулих, сучасних і прийдешніх поколінь українців.

Ось як про великого Кобзаря писали його відомі нащадки.

Остап Вишня: «Тарас Шевченко! Досить було однієї людини, щоб урятувати цілу націю».

Іван Франко: «Коли б мені прийшлося одним словом схарактеризувати поезію Шевченка, то я сказав би: се поезія бажання життя. Свобідного життя, всесторонній, нічим не опутаний розвій одиниці і цілої суспільності, цілого народу, – це ідеал Шевченка, котрому він був вірним ціле життя».

Іван Франко: «Він був сином мужика — і став володарем в царстві Духа.

Він був кріпаком – і став ве­летнем у царстві людської культури»

Євген Сверстюк: «Феномен Шевченка відбиває нашу національну природу, наше світосприйняття, наше минуле і нашу надію на майбутнє. Він символізує душу українського народу, втілює його гідність, дух і пам’ять…».

Микола Палієнко: «Ти нам залишив прагнення високі,

Шляхи священні, по яких іти

Твого сумління й мужності уроки

Ми бережем і будем берегти».

Максим Рильський: «Народ Шевченка не забуває і ніколи не забуде. Поет живе в серцях свого народу».

Павло Тичина: «Сьогодні думи Шевченка є невіддільні від дум нашого народу. І тому народ так часто, так охоче звертається до свого поета. Гуманізм Шевченка, його ставлення до людини, його постійна турбота за пригноблених – як це зараз нам співзвучно!».

Павло Грабовський: «Невмирущий дух поета, як і раніше, витає над рідною Україною, невмовкаюче роздається його віще слово і сіє на народній ниві живе насіння оновлення».

Джон Ф. Кеннеді: «Я радий, що можу додати свій голос до тих, що вшановують великого українського поета Тараса Шевченка. Ми вшановуємо його за великий вкладу культуру не тільки України, яку він дуже любив і так промовисто описував, а й культуру світу. Його творчість є благородною частиною нашої історичної спадщини».