На черговому засіданні Франківського щомісячному науковому семінарі «Перехресні стежки» з основною доповіддю виступив зберігач фондів ДІКЗ «Нагуєвичі» Назарій Юрчишин

На черговому засіданні Франківського щомісячному науковому семінарі «Перехресні стежки» з основною доповіддю виступив зберігач фондів ДІКЗ «Нагуєвичі» Назарій Юрчишин

У вівторок, 27 лютого в головному корпусі Львівського національного університету імені Івана Франка, в аудиторії 305, де розміщений Інститут франкознавства, відбулося чергове засідання Франківського щомісячного міждисциплінарного наукового семінару «Перехресні стежки». Участь в ньому взяли відомі франкознавці та науковці, музейники та краєзнавці, дослідники та студенти університету. Також в режимі online (програмі Zoom) до сьогоднішнього засідання долучилися багато відомих науковців з усієї України та зарубіжжя.

Відкрила засідання наукового семінару директорка Інституту франкознавства Львівського національного університету імені Івана Франка Наталія Тихолоз.

З цікавою та ґрунтовною доповіддю «Дрогобицька солеварня часів Івана Франка: історія і найновіші знахідки» виступив зберігач фондів Державного історико-культурного заповідника «Нагуєвичі», аспірант Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка Назарій Юрчишин.

Сіль віддавна вважають матір’ю Дрогобича. Саме навколо солеварні виникло поселення відоме тепер як Дрогобич. Але не тільки в цьому місці видобували сіль на Дрогобиччині. Давню соляну традицію має і рідне село Івана Франка – Нагуєвичі. Про історію промислової перлини України – Дрогобицького солевиварювального заводу, найстарішого постійно діючого підприємства нашої країни, де сіль досі продовжують добувати за автентичною технологією XIV ст., а також зв’язки Івана Франка з ним розповів молодий науковець.

Також в ході своєї доповіді Назарій Юрчишин продемонстрував багато історичних світлин Дрогобицького солевиварювального заводу. На них присутні мали змогу побачити унікальність цього підприємства, адже за багато століть технологія видобутку солі практично не змінилася. І на сьогодні – це є найстаріше діюче підприємство в Україні і одне з найстаріших в Європі.

Зацікавлення присутніх до теми солеваріння в Галичині, зокрема на Дрогобиччині було величезним, вони дізналися дуже багато нового і цікавого. Після своєї доповіді Назарій Юрчишин відповів на численні запитання.

У роботі наукового семінару «Перехресні стежки» взяла участь делегація Державного історико-культурного заповідника «Нагуєвичі», а саме, заступник директора з наукової частини Лілія Хміль, фахівець із формування Інтернет сторінки періодичного видання Сергій Матійко і, власне, головний доповідач семінару – зберігач фондів музею Назарій Юрчишин.