Навчання з(за) Франком На початку своєї роботи головна міська школа отців василіан в Дрогобичі виготовила у місцевих майстрів так звану «Золоту книгу», оправлену у шкіру високої якості й розмальовану вишуканим рослинним орнаментом, схожим на ті, які можна побачити на рукописних євангеліях.

Навчання з(за) Франком
На початку своєї роботи головна міська школа отців василіан в Дрогобичі виготовила у місцевих майстрів так звану «Золоту книгу», оправлену у шкіру високої якості й розмальовану вишуканим рослинним орнаментом, схожим на ті, які можна побачити на рукописних євангеліях. Щороку вчительська рада виносила рішення, кого з найкращих учнів занести до цієї книги і навіть існував цілий «протокол», як це робилося. Записи у книзі було зроблено за 1825 – 1913 рр. Ім’я Івана Франка записано в усіх класах впродовж усіх років його навчання у школі.
Ще у школі був цікавий звичай. Для того, щоб дітей навчити не тільки говорити, але й думати німецькою мовою, була введена спеціальна нагорода, звана «Sprachzeichen». Про це згадує у своїх спогадах колишній учень нормальної школи, а згодом гімназійний вчитель Франка Теофіл Грушкевич:
«Се була дерев’яна книжочка. Хто до другого заговорив по-польськи, сей діставав сю табличку і старався її другому упхати, а хто не міг нікому другому передати і приніс її до школи, був за се караний. Язика німецького, що я тоді навчився, іменно німецької правописі, се мені на ціле життя лишилося».
Після закінчення четвертого класу учень вільно володів німецькою та польською мовами. Умів добре писати і рахувати.
Цікаво, чи була б корисною така методика у наш час?