Презентація книги «Дрогобич і дрогобицька земля у 1914-1919 рр. Дослідження історії міста та регіону»

Презентація книги «Дрогобич і дрогобицька земля у 1914-1919 рр. Дослідження історії міста та регіону»

Навряд, чи сьогодні в Україні відбуваються такі події, що настільки об’єднують істориків та науковців двох країн – України та Польщі, яка сьогодні сталася в Державному історико-культурному заповіднику «Нагуєвичі». Але це відбулося, завдяки виходу у світ унікального видання книги «Дрогобич і дрогобицька земля у 1914-1919 рр. Дослідження історії міста та регіону».

Презентація цієї книги була представлена сьогодні, 25 листопада, в конференц-залі музею Івана Франка в Нагуєвичах.

Авторами монографії є: директор Державного історико-культурного заповідника Нагуєвичі та викладач ДДПУ імені Івана Франка Богдан Лазорак, доцент факультету соціальних і гуманітарних наук Колегіуму Вітелона Державного університету в Легниці, кандидат історичних наук доктор Беата Скварек та старший науковий співробітник ДІКЗ «Нагуєвичі». Тетяна Лазорак.

Прелюдією заходу став виступ бандуристок Дрогобицького музичного коледжу імені Василя Барвінського.

Модератор події Андрій Юркевич представив почесних гостей, які були сьогодні присутні та безпосередньо брали участь у рецензуванні та виданні цього унікального видання.

Через засоби телефонного зв’язку пані Беата Скварек висловила слова подяки рецензентам – професору, доктору історичних наук Станіславу Домбровському та професору, доктору історичних наук Леоніду Тимошенку за цінні зауваження та внесений вклад у видання монографії.

Та все ж про важливість видання цієї книги говорили усі виступаючі: лауреат премії імені Івана Франка Леонід Тимошенко, заступник декана ДДПУ ім. Івана Франка Михайло Галик, депутат Дрогобицької міської ради Михайло Задорожний о. Андрій Безушко та о. Олег Кекош, бориславський краєзнавець Роман Тарнавський, голова товариства польської культури в Дрогобичі Адам Хлопек та інші.

 

Впевненні, що ця книга знайде свою аудиторію серед широкої групи польської та української громад, популяризуючи знання, зокрема серед молодого покоління обох народів, особливо в контексті усвідомлення потреби примирення та боротьби за незалежність.