Сьогодні внукові Івана Франка – Роланду виповнилося би 92 роки

Сьогодні внукові Івана Франка – Роланду виповнилося би 92 роки

28 березня 1932 року у Львові в будинку, який збудував Іван Франко у родині Тараса і Катерини Франків народилася третя дитина – це був Роланд Франко. Під час хрещення, яке відбулося  3 квітня 1932 року у церкві Успіння Пресвятої Діви Богородиці у Львові, отримав подвійне ім’я Роланд-Олександр. Хресними батьками були правник Петро Сосенко та дружина Петра Франка Ольга-Марія Франко, а обряд хрещення здійснив о. І. Кішакевич.

Він був найменшим онуком Івана Франка. Самовідданий представник Франкового роду, який гідно ніс це славне прізвище усе своє життя – український учений-інженер, громадський діяч та дипломат, кандидат технічних наук. Його діяльність помітною сторінкою увійшла в історію України. У 1993-1996 роках на запрошення Міністерства закордонних справ України перебував на дипломатичній службі – був радником з питань науки в посольстві України у Великій Британії.

У 1996 році завдяки клопотанням Роланда Франка Україна безкоштовно отримала від Великої Британії науково-дослідну станцію «Фарадей», тепер станція «Академік Вернадський» в Антарктиці. Він об’єднав навколо себе українську діаспору Британії, створив Міжнародний фонд Івана Франка, заснував Міжнародну премію імені Івана Франка, був консультантом у створенні фільму «Захар Беркут» та заснував у Києві родинний музей

Неодноразово відвідував рідні місця свого діда – Нагуєвичі та Дрогобич. Тут Іван Франко народився ті навчався, провів свої дитячі й  юнацькі роки.