Участь ДІКЗ «Нагуєвичі» у відео зустрічі «Леся Українка – неосяжна особистість» в Бориславі

Участь ДІКЗ «Нагуєвичі» у відео зустрічі «Леся Українка – неосяжна особистість» в Бориславі

21 лютого, в закладі культури «Бориславська публічна бібліотека» відбулася краєзнавча відео зустріч «Леся Українка – неосяжна особистість» з нагоди 152-ї річниці від дня її народження. У бібліотеці-філії №5 відбувся змістовний діалог між бібліотекарами, музейниками, представниками туристично-інформаційних центрів міст Звягель (до 2022 року Новоград-Волинський) та Борислава.

Про роботу музеїв у часі війни розповідали заступниця директора Державного історико-культурного заповідника «Нагуєвичі» Лілія Хміль та наукова співробітниця літературно-меморіального музею Лесі Українки в місті Звягель.

Зокрема, Лілія Хміль розповіла учасникам відео зустрічі про історію заповідника «Нагуєвичі», починаючи від початку його заснування в 1946 році, відновлення батьківської садиби, де народився Іван Франко, створення музейного комплексу, скульптурної композиції «І. Франко і світова література», художньо-меморіального комплексу «Стежка Івана Франка». Також вона зауважила, що наші музеї мають спільну мету – популяризувати геніїв української літератури. Тим більше, що Іван Франко першим з авторитетних на той час письменників схвально відгукувався про творчість Лесі Українки, особисто її підтримував. Вони не лише були знайомими, але й товаришували сім’ями, неодноразово відвідували один одного.

Директорка закладу культури «Бориславська публічна бібліотека» Наталя Бараняк та директорка комунального закладу «Звягільська міська бібліотека» Людмила Онищук обговорили спільні проблеми, поділились досвідом, підтримали один одного, адже бібліотеки гідно працюють в дні війни. Слід відзначити, що фондах бібліотек Борислава 170 документовидань Лесі Українки, окрім цього у 2021 році по програмі «Українського інституту книги» заклад культури «Бориславська публічна бібліотека» отримав повне нецензуроване академічне зібрання творів Лесі Українки в 14-ти томах, до якого увійшли усі знайдені на той час тексти письменниці.